Церковне свято за новим і старим календарем 7 березня 2024 року
7 березня за новим церковним календарем православні згадують святого Павла Препростого і відзначають день пам’яті ікони Божої Матері “Споручниця грішних”.
У народному календарі – Павло Крапельник.
7 березня за новим стилем – день пам’яті ікони “Споручниця грішних”. Це чудотворна ікона Божої Матері, про цілющу силу якої довгий час ніхто не знав.
колаж УНІАН
Звідки взялася ікона – досі загадка. Уперше про неї згадується в середині ХІХ століття, тоді вона перебувала в каплиці Одріно-Миколаївського чоловічого монастиря.
Образ був дуже застарілим і йому ніхто не молився, але невдовзі парафіянам храму у снах почало приходити, що ікона має чудотворну силу.
Люди розповіли про це священикам, і святиню перенесли в храм. Ікона стала допомагати тим, хто звертався до неї, відомо, що вона зцілювала хворих під час епідемії холери.
В Україні відома стародавня Корецька ікона Божої Матері “Споручниця грішних”, яка знаходиться в Корецькому Свято-Троїцькому монастирі (Рівненська область).
Ікона “Споручниця грішних” допомагає:
- позбавити від інфекцій та епідемій;
- зцілити від безсоння і втрати апетиту;
- позбавити від скорботи, відчаю і зневіри;
- захистити від пристріту і порчі.
До ікони “Споручниця грішних” звертаються з проханнями позбавити від інфекцій, епідемій, скорботи, розпачу та зневіри, зцілити від безсоння, захистити від пристріту та порчі.
Слово “Споручниця” означає “Поручителька” – тобто, Богородиця поручається перед Сином за всіх людей і безперестанку молиться за всіх, хто звертається до Неї.
Також Богородиці моляться про прощення гріхів.
7 березня за новим стилем (20 березня за старим) – день пам’яті святого Павла Препростого, який прославився своїми благими справами.
Павло жив у Єгипті в III-IV столітті. За простоту і добросердечність його назвали Препростим. Значну частину свого життя він провів у монастирі Антонія Великого, куди пішов після зради дружини.
Коли Павло прийшов до Антонія, той спочатку не хотів приймати до себе чоловіка – вважав, що Павло не зможе жити самітником і порадив йому піти в монастир із менш суворими правилами.
Тоді Павло, щоб переконати святого Антонія, три дні провів біля його келії без води та їжі. Антоній зглянувся, але все-таки змусив Павла тримати піст, співати псалми і всю ніч провести в молитві. Чоловік стійко витримав усі випробування, і тоді святий Антоній дозволив йому залишитися.
Усі роки в монастирі Павло старанно молився і багато працював, за це був наділений даром зцілювати людей і виганяти бісів і до останніх днів життя допомагав людям.
За переказами, якось до Антонія привели біснуватого юнака, але Антоній відправив того до Павла зі словами: “Я не зможу впоратися з княжим легіоном, це справа Павла”.
Святий Павло кілька разів намагався вигнати біса, але в нього не виходило. Тоді він став на камінь і проговорив Ісусу, що не зійде з місця, поки не звільнить людину – біс залишив юнака, і, перетворившись на змія, пішов у Червоне море.
Свято 7 березня за старим стилем – день пам’яті мучеників Маврикія і 70-ти воїнів, які постраждали за віру в IV столітті.
Про що говорять прикмети на 7 березня
pixabay.com
У народному календарі 7 березня – свято Павло Крапельник, прозвали його так через весняний капіж.
Прикмети дня говорять про те, якою буде весна:
- жайворонки прилетіли – весна буде теплою;
- день видався сонячним – найближчі 40 днів теж будуть такими;
- холодно цього дня – чекай до кінця весни ще 40 морозних днів;
- хмари пливуть швидко і високо – встановиться гарна погода.
У народі вважають, що з Павла Крапельника починається весна, але не зовсім справжня. Кажуть: “З дахів крапає, а за ніс хапає”.
Що можна робити 7 березня
На Павла Крапельника зазвичай крапало з дахів – у народі вважалося, що так само голосно падають і тяжкі гріхи. Тому цього дня слід помолитися і просити очистити душі від гріха.
Добре цього дня провести день із сім’єю та близькими, чимось допомогти нужденним.
Що не можна робити 7 березня
Серед заборон, що сьогодні не можна робити – лаятися, бажати зла, пліткувати, відмовляти в допомозі, піддаватися зневірі.
Не радять цього дня з’ясовувати стосунки – довго не помиритеся.
За народними прикметами не варто 7 березня пересаджувати квіти і садити що-небудь – рослини можуть не прижитися.
7 березня – іменини сьогодні
Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Анна, Антоніна, Василь, Микола, Павло, Євген, Омелян, Євдокія, Катерина, Ксенія.
https://www.unian.ua/lite/holidays/yake-sogodni-cerkovne-svyato-7-bereznya-2024-roku-golovni-zaboroni-dnya-12564744.html