У першу неділю листопада в Україні відмічають День працівника соціальної сфери. Цьогоріч професійне свято, затверджене указом президента України Леоніда Кучми 1999 року, припадає на 5 листопада.
Цього дня зазвичай вітали тих, хто працює в Міністерстві соціальної політики, Пенсійному фонді, службі зайнятості та страхування тощо. Сьогодні ж це свято в першу чергу – для соціальних педагогів і психологів, працівників соціальних служб, викладачів і волонтерів, усіх бійців соціального фронту.
Напередодні дати, у четвер, 2 листопада, у Запоріжжі було проведено круглий стіл під промовистою назвою, співзвучною часу, – «Трансформація ролі соціального працівника в умовах воєнного стану на території прифронтового регіону».
Організовував захід колектив Хортицької національної академії, та через ще не відновлений стан будівель закладу, постраждалого через обстріл російських злочинців, приймав круглий стіл Педагогічний коледж на Бабурці.
Під час роботи круглого столу виступи мали радниця міністра Міністерства соціальної політики України Наталія Кравецька, члену секретаріату Громадської ради при Комітеті ВР України з питань гуманітарної та інформаційної політики, Президент асоціації соціального розвитку через право Інна Силантьєва, радник голови Запорізької військової адміністрації Олена Сороченко (деякі промови велися онлайн). Та було що сказати усім із 35-ти учасників події, представникам державних структур та громадського сектора Запоріжжя.
Соціальні працівники відіграють незамінну роль у нашому суспільстві. Вони працюють з людьми, які переживають складні життєві ситуації, включаючи дітей, сім’ї, людей похилого віку, осіб із обмеженими можливостями та багатьох інших. Фахівці з соціальної роботи надають соціально-психологічну підтримку, консультування та допомагають отримати доступ до необхідних ресурсів та послуг, а також сприяють розвитку і зміцненню соціального капіталу українського суспільства.
Десятки громадських та благодійних організацій у нашому місті, як-от, Карітас Запоріжжя, БФ «Ветерани Чорнобилю» та багато-багато інших, мають на цьому значно розширеному через воєнні обставини сучасного життя фронті свою дуже відповідальну ділянку, працюючи із вимушеними переселенцями, місцевими жителями, що перебувають, як і всі ми, у постійній небезпеці. Постійно розширюють можливості допомоги, шукають нових засобів соціальної реабілітації та співпраці.
Кожен учасник круглого столу отримав у подарунок книгу від Інни Силантьєвої.
Фото надане учасниками круглого столу