За рішенням Ради оборони Запорізької області 36 закладів освіти можуть вчити учнів у змішаному форматі.
Серед них – 11 шкіл-інтернатів, 5 приватних шкіл, 14 закладів професійно-технічної освіти, 5 коледжів та 1 заклад вищої освіти.
За змішаною формою навчання вже нині здобувають освіту понад 9 тисяч учнів.
З наступного року ще орієнтовно 20 освітніх закладів зможуть перейти на змішану форму навчання.
Основною вимогою для переведення закладів у такий формат роботи є наявність, облаштованість та належний стан укриття.
Бо для дітей повинен бути створений безпечний та комфортний простір.
Сьогодні очільник Запорізької ОВА Юрій Малашко проінспектував 6 навчальних закладів, де наразі триває ремонт укриттів, аби оцінити їхню готовність прийняти учнів.
Роботи проводять за рахунок державної субвенції та місцевих бюджетів.
Загальна сума коштів складає 58,1 млн грн: з державного бюджету на облаштування укриттів в закладах освіти Запорізької області спрямовано 34,8 млн гривень цільової субвенції, а співфінансування з місцевих бюджетів становить 23,2 млн грн.
Завершити ремонтні роботи планують на початку грудня.
“Проінспектував декілька обласних та міських навчальних закладів, де наразі триває ремонт осередків безпеки.
Попри численні заклики пришвидшити роботу, не всі відповідальні особи належно поставились до своїх обов’язків – в деяких установах є ризик порушити встановлений термін відновлення сховищ.
Нагадую всім керівникам закладів освіти, що основною вимогою для переведення закладів у змішаний формат роботи є наявність, облаштованість та належний стан укриття”, – зазначив голова ЗОВА.
Нагадаємо, що змішане навчання – це навчання, за якого частина пізнавальної діяльності учнів відбувається на уроці під безпосереднім керівництвом учителя, а інша – у самостійній роботі з електронними ресурсами.
Є кілька варіантів «змішування», але найбільш застосованою в Україні наразі є практика поєднання очної форми із дистанційною.
Фото ілюстративне