У Запорізькому центрі журналістської солідарності відбулася зустріч із нашим захисником та колегою, журналістом Юрієм Гудименко. Тепер він військовослужбовець, молодший сержант ЗСУ, голова Українського об’єднання «Мрія».
У запорізьких медійних колах Юрія добре знали як організатора різних креативних громадських акцій, які збирали тисячі людей і приводили до змін у суспільстві. Наприклад, саме з його подачі потрапила під заборону ворожа символіка – георгіївська стрічка. За підрив пам’ятника Сталіну він отримав свій перший політичний вирок, який згодом скасували, хоч Юрій і встиг просидіти кілька місяців у запорізькому СІЗО. До повномасштабного вторгнення Юрій був в активній журналістиці, вів свій блог, займався громадською та політичною діяльністю.
З 2014 року він захищав нашу країну в АТО, а з 24 лютого 2022 року – сапер 130 батальйону Тероборони. Перший день війни зустрів у Маріуполі, потім воював на Київщині – Ірпіні, Бучі. Рік тому отримав важке поранення під час мінометного обстрілу під Харковом, після чого проходив тривале лікування та реабілітацію в Україні та за кордоном. Нагороджений Президентом України Орденом за мужність ІІІ ступеня і відзначений Головнокомандувачем ЗСУ Сталевим хрестом.
За цей час запустив великий збір на зручний адаптивний одяг для поранених українських військових. Гудименко, історик за фахом, уклав і видав збірку власних текстів «Історії та війни». Книгу високо оцінили читачі та критики, презентації в Києві збирали широку аудиторію, а під час книжкового фестивалю KyivBookFest збірка стала лідером продажів від видавництва «Фоліо». Поціновувачем письменницького стилю Гудименка виявився навіть Головнокомандувач Валерій Залужний.
Крім того, Юрію Гудименку вдалося об’єднати навколо себе кілька потужних волонтерських організацій, які опікуються родинами загиблих, полонених захисників, а також цивільних бранців. Це, в першу чергу, гуманітарна, психологічна допомога, юридичний супровід по всім питанням, пов’язаним зі статусом, виплатами та соціальними пільгами.
– Наступним кроком стало Українське об’єднання, яке ми назвали «Мрія», – каже Юрій, – як втілення мотивації для українського суспільства рухатися вперед, працювати над собою, ставати кращим і підтримувати на цьому шляху один одного. Наша діяльність зараз спрямована на підтримку ветеранів, спрощення державних процесів, через які доводиться проходити військовим.
Журналісти задали Юрію багато питань про майбутні напрямки роботи «Мрії», про нові творчі плани і проекти, які допоможуть змінити життя в Україні на краще і після Перемоги над ворогом.
На згадку про зустріч координатора ЦЖС Наталія Кузьменко вручила Юрію Гудименко патріотичні відзнаки, вироблені майстринями Центру Аллою Шамрай та Світланою Костюк – нагрудний Колосок та браслет в патріотичних кольорах та Мак Перемоги. А від нашого героя колеги отримали його книги «Історія та війни» з автографами.
Наталія Вадимова,
фото Сергія Біжка