У літній період серед подарунків для дітей найбільшим попитом користуються іграшки для гри на воді. При їх виборі дуже важлива безпека придбаної іграшки. Про це нагадує ГУ Держпродспоживслужби у Запорізькій області.
Усі іграшки, які реалізовуються на ринку України, незважаючи на їх призначення, повинні відповідати встановленим вимогам Технічного регламенту безпечності іграшок, затвердженого постановою КМУ від 28.02.2018р. №151.
Шукаємо відповідне маркування
Згідно з вимогами Технічного регламенту безпечності іграшок, на продукцію має бути нанесене відповідне маркування, яке має бути нанесено на саму іграшку чи пакування або в документі, що супроводжує таку іграшку, а саме:
- інформація про виробника (найменування, зареєстроване комерційне найменування чи зареєстрована торговельна марка (знак для товарів і послуг) та контактна поштова адреса);
- інформація про імпортера (найменування, зареєстроване комерційне найменування чи зареєстрована торговельна марка (знак для товарів і послуг) та контактна поштова адреса);
- позначення типу, номера партії, серійного номера чи моделі або іншого елемента, що дає змогу ідентифікувати іграшку;
- знак відповідності технічним регламентам (це трилисник, обведений у незамкнене коло);
- інструкція з експлуатації та інформація щодо безпечності;
- попереджувальна інформація.
Крім того, вся інформація повинна бути вказана українською мовою.
Якщо не знайшли маркування, то є велика ймовірність того, що ця іграшка може не відповідати встановленим нормам законодавства.
Недоліки, які можна побачити
Купуючи іграшки, звертайте увагу на видимі дефекти.
Іграшка не повинна залишати сліди фарби на руках, мати різкий запах.
Небезпечна для дітей також крихка пластмаса та пластичні суміші невідомого походження, які діти можуть спробувати на смак.
Споживач має право ознайомитися з документами, які підтверджують якість іграшки: декларація про відповідність, санітарно-гігієнічний висновок.
Звертаємо увагу на попередження про можливі небезпеку і ризики
На етикетках (ярликах), прикріплених до іграшок, або на пакуванні та в інструкціях, що додаються до іграшки, повинно міститися попередження про можливі небезпеку і ризики, пов’язані з використанням таких іграшок, та способи їх уникнення. Так, іграшки для гри на воді повинні містити попередження “Використовувати лише у воді, в якій дитина відчуває дно під ногами, та під наглядом дорослої особи”.
Для отримання консультації звертайтеся до Консультаційного центру управління захисту споживачів та контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області за телефоном: (+38061)239-73-17