• Архів газети
  • Історія
  • Про видання
  • Контакти
  • Рекламодавцям
  • Обрати мову сайту
  • Українська
  • Русский
Газета МИГ
  • Новини Запоріжжя
    • ЖКГ, Транспорт
    • Підтримка
    • Фінанси, економіка
    • Культура, навчання
    • Спорт
  • Україна та Світ
  • Інфографіка
  • Спецпроєкти
    • Стійке Запоріжжя
    • Факти – ліки проти фейків
    • Цікаво
    • Світ допомагає відновлювати Україну
    • Запорізькі крафтовики
    • Виконані
      • Слово правди – наша зброя
      • Запоріжжя: 45 км до лінії фронту
      • Правда кривду переможе!
        • Cпецвипуск 6
        • Cпецвипуск 5
        • Cпецвипуск 4
        • Cпецвипуск 3
      • Громадськість за здорове місто
      • Коронавірус під мікроскопом
    • Архів PDF
    • Євроінтеграція
      • Реформи
      • Україна-ЄС
    • Дивовижне Запоріжжя
      • Історія успіху
      • Персони
      • Точка на карті
  • Фото і відео
  • Публікації
    • Політика
    • Споживач
    • Соціальна сфера
    • Медицина, екологія
    • Мистецтво, дозвілля, туризм
    • Різне
  • Важливо
Газета МИГ
No Result
View All Result

Свіжі новини Запоріжжя та Запорізької області » Спецпроєкти » Календар » 21 липня в історії України та світу – Міжнародний день нездорової їжі

21 липня в історії України та світу – Міжнародний день нездорової їжі

by Ніна
21/07/2023
in Календар
0
21 липня в історії України та світу – Міжнародний день нездорової їжі
867
VIEWS

ДЕНЬ 513-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 513 RUSSIAN AGRESSIONДо Нового року – 163 дні.21 липня

в Україні і світі   – Міжнародний день шкідливої їжі

Часто нездорову їжу називають “порожніми калоріями”. Вона лише навантажує організм великою кількістю жиру, солі та цукру, містячи при цьому мало вітамінів, харчових волокон, мінералів.

https://media.acc.cv.ua/news/article/2021/07/20/75261/nJKXEr0Mx7ANVjjoCbWE.r695x430.jpg

/acc.cv.ua/news/storystorynka/tsikavo

Такими зазвичай вважають гамбургери, цукерки, кондитерські вироби, солодкі напої, картоплю фрі тощо.

Про шкідливість нездорової їжі існує чимало інформації, тому дедалі більше людей намагаються виключити її зі свого раціону.

Проте існує один особливий день року, коли можна дозволити собі відійти від принципів здорового харчування і побалувати себе чимось смачним, але не корисним.

Ендрю Ф. Сміт, історик кулінарії та автор книжки “Фастфуд і нездорова їжа”, вважає, що епоха шкідливих наїдків розпочалася з модернізації борошномельних заводів, що відбулося у 1820-х роках.

Завдяки новим технологіям помелу з’явилося недороге та доступне біле очищене зерно.

Дотепер його використовують для виготовлення булочок, закусок і печива з низьким вмісто клітковими та високим вмістом вуглеводів.

Через зростання промислових підприємств люди почали перебиратися з сільської місцевості до міст. Велика кількість голодних робітників хотіла швидко і дешево поїсти в обідню перерву.

Природно, що майже одразу з’явився і перший фастфуд. Наприклад, 1893 року брати Фредерік і Луї Рюкхайми створили “Крекер Джек”.

Це була солона суміш з паличок, попкорну та арахісу. Продукт навіть представили на Всесвітній виставці в Чикаго і до 1916 року він став найпопулярнішим в країні снеком.

Погану славу нездорова їжа почала здобувати лише в 1970-х роках, коли були проведені наукові дослідження про вплив на організм людини консервантів, солі, цукру.

Тоді ж мікробіолог Майкл Джейкобсон створив термін “нездорова їжа”. Втім словосполучення стало популярним лише 1976 року з виходом пісні “Junk Food Junkie” Ларрі Гроуса.

 

21 липня у Бельгії – Національний день, у Туреччині – Фестиваль Кадирга.

Іменини: Олександр, Дмитро, Миколай, Федір, Андрій, Віктор, Данило, Прокопій.

Талісманом людини, народженої 21 липня, є гагат. Камінь використовували вже в кам’яному віці, щоб виготовляти різноманітні вироби, талісмани, прикраси.

Гагат не є мінералом, він лише різновид кам’яного вугілля. Здавна вважалося, що він чудово заспокоює біль.

Цього дня народилися:

  • 1882 рік — український художник-футурист, поет, теоретик мистецтва, літературний і художній критик, видавець Давид Бурлюк;
  • 1906 рік — українська поетеса, публіцистка, літературний критик, діячка ОУН Олена Теліга;
  • 1966 рік — солістка Національної опери України Наталя Николаїшин.

Пам’ятні дати 21 липня

  • 356 рік до н. е. — в ніч проти 21 липня Герострат спалює Храм Артеміди в Ефесі;
  • 365 рік — землетрусом частково зруйновано одне з семи чудес світу — Александрійський маяк;
  • 1542 рік — для боротьби із протестантизмом Папа Римський Павло III засновує Конгрегацію доктрини віри, орган, що контролює діяльність інквізиції;
  • 1773 рік — Папа Римський Климент XIV видає буллу про заборону Ордена єзуїтів;
  • 1774 рік — підписують Кючук-Кайнарджійський мирний договір, за яким встановлюють незалежність Кримського ханства;
  • 1822 рік — створюють Першу Мексиканську імперію;
  • 1831 рік — коронація Леопольда I, першого короля Бельгії;
  • 1954 рік — підписують Женевську угоду, що завершує Першу індокитайську війну і визначає долю французьких колоній у цьому регіоні;
  • 1969 рік — американські астронавти Ніл Армстронг і Базз Олдрін в рамках польоту “Apollo 11” вийшли на поверхню Місяця;
  • 1992 рік — сторожовий корабель Чорноморського флоту СКР-112 піднімає український прапор і вирушає до Одеси щоб увійти до складу ВМС України;
  • 2013 рік — вступає на престол король Бельгії Філіп I.

Церковне свято:Православна церква

вшановує пам’ять святого великомученика Прокопія.

Святий великомученик Прокопій, пам’ять якого відзначається цього дня, жив у Єрусалимі за часів імператора Діоклетіана. Батько Неанія (таке ім’я отримав майбутній святий Прокопій при народженні) був християнином, але рано помер, тому хлопчика виховувала мати – язичниця Феодосія. Здобувши чудову світську освіту, він почав служити імператору і швидко просувався по службі.

https://i0.wp.com/pokrov-hamburg.de/wp-content/uploads/2017/07/800px-St_Procopius_Icon_Sinai_13th_century.jpg?resize=735%2C1024&ssl=1

pokrov-hamburg.de

У 303 році, коли почалися відкриті гоніння на християн, Неанія відправили в Олександрію із завданням нещадно винищувати прихильників молодої релігії. Однак у дорозі з молодою людиною сталося диво: він побачив розп’яття і почув голос Ісуса Христа. Відтоді Неаній із гонителя християнства перетворився на його ревного захисника. Його мати, дізнавшись про це, сама прийшла до імператора зі скаргою на сина, який відвернувся від язичницьких богів.

Неанія заарештували і кинули до в’язниці. Вночі до в’язниці прийшов сам Ісус Христос і здійснив таїнство хрещення, давши в’язню нове ім’я – Прокопій. Мученика піддавали багаторазовим тортурам, змушували зректися віри, але він був непохитним. Ба більше, багато язичників, які бачили страждання і стійкість Прокопія, наверталися до Христа. Зрештою, імператор, зневірившись домогтися від мученика зречення від віри, наказав стратити його.

День пророка Єзекиїля

Католики святкують День пророка Єзекиїля.

Католицька церква відзначає День пам’яті старозавітного пророка Єзекиїля 21 липня. У 597 році до н.е. він потрапив разом із переселенцями зі свого народу до Вавилона. Там він, завдяки власним видінням, відкрив у собі дар пророцтва.

Католицька церква шанує пророка Єзекиїля. Вважається, що “Той, хто бажає єдності згідно із Заповітом, повинен залишити ідолів і бути очищеним Богом”.

У документі, опублікованому Папською Радою зі сприяння єдності християн, ідеться: “Ми, християни, послані до всіх народів, сподіваємося і молимося про повне спілкування у Христі. Тому Книга Єзекиїля закликає нас поміркувати – у світлі Христа – над закликом пророка до єдності Народу Божого”.

Джерела:

https://interfax.com.ua/news/general/924142.html

https://tsn.ua/ukrayina/yake-21-lipnya-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-2372656.html

Новини від МИГа mig.com.ua в Telegram та Instagram та facebook. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/migcomua та facebook та  Instagram

Previous Post

Принц Гаррі і Меган Маркл на межі розлучення – ЗМІ

Next Post

Міністр Ткаченко подав заяву про відставку

Ніна

Related Posts

4 травня – Міжнародний день пожежників
Календар

4 травня – Міжнародний день пожежників

04/05/2026
782
Програма ТК «Суспільне Запоріжжя» на понеділок, 4 травня
Календар

Програма ТК «Суспільне Запоріжжя» на понеділок, 4 травня

04/05/2026
834
Церковне свято 4 травня: чому цього дня не варто братися за роботу
Календар

Церковне свято 4 травня: чому цього дня не варто братися за роботу

04/05/2026
945
3 травня – Всесвітній день свободи преси
Календар

3 травня – Всесвітній день свободи преси

03/05/2026
797
Програма ТК «Суспільне Запоріжжя» на неділю, 3 травня
Календар

Програма ТК «Суспільне Запоріжжя» на неділю, 3 травня

03/05/2026
825
Next Post
Міністр Ткаченко подав заяву про відставку

Міністр Ткаченко подав заяву про відставку

Щоденники війни

Україна оголошує режим тиші з 6 травня та чекає дзеркальних дій від росії – Зеленський

ППО протягом дня знешкодила 70 із 88-ми російських безпілотників – ПС ЗСУ

Кількість загиблих у Мерефі зросла до семи – Синєгубов

11 поранених за добу, двоє — діти: рф атакувала 51 населений пункт Запоріжжя

У Вільнянську внаслідок удару рф загинула людина

Удар рф по Мерефі забрав життя чотирьох людей, 16 постраждалих – ОВА

Важливо

Що таке гендерна чутливість і як її розвинути (перевір себе)

Електронний щит України: як інженери створюють революційний протидроновий захист

ТОП-10 страв, які легко приготувати в мультиварці

Ефірні олії: природні аромати та їх застосування

Глечики та графини: чим відрізняються і де використовувати

Щеплення перед школою: турбота, що формує імунітет на роки

Публікації

Суд у Запоріжжі виправдав підозрюваного у гучному вбивстві чиновника міськради

“Смішні” плуги, пайки та підводні скарби: що розкрив ювілейний «Музейний вісник»

Створення інклюзивного простору у Запоріжжі: «Робота без бар’єрів»

Пережив голодомор і Другу світову: неймовірна доля 100-річного ветерана із Гуляйполя на Запоріжжі 

Чи готова українська енергетика до європейських правил? – діалог медійників та експертів в УКМЦ

Відповідальні запоріжці заохочують займатися бджолярством

Цікаво

До Краматорська евакуювали незвичайну зелену собаку (відео)

Туреччину накрив травневий снігопад

Що буде з погодою у Запоріжжі: синоптики дали прогноз на найближчі дні

Після переобрання Трампа сімейний бізнес його синів Еріка та Дональда-молодшого показав феноменальне зростання, збільшившись на $4 млрд

“Євробачення-2026”: LELÉKA поїхала на пісенний конкурс до Відня

Lufthansa знайшла зниклий під час перельоту «Оскар» росіянина Таланкіна

Календар

Україна оголошує режим тиші з 6 травня та чекає дзеркальних дій від росії – Зеленський

Завтра, у вівторок, “Укренерго” не прогнозує відключень у понеділок

ППО протягом дня знешкодила 70 із 88-ми російських безпілотників – ПС ЗСУ

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/migcomua

Газета МИГ
  • «Факти – ліки проти фейків» PDF архів
  • Архів PDF Світ допомагає відновлювати Україну
  • Архів PDF
  • Слово правди – наша зброя
  • PDF Архів газети
  • Історія
  • Про видання
  • Контакти
  • Рекламодавцям
  • Українська
  • Русский

Контакти

Адреса редакції:
м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 152, , 5 поверх
Адреса для кореспонденції:
а/с 8030, м. Запоріжжя, індекс 69095 Приймальня (061) 7875211,
[email protected]
Сайт mig.com.ua створено для поширення інформаційного контенту під брендом "МИГ". Матеріали сайту готуються і редагуються співробітниками ТОВ "Газета МИГ".
Сайт отримав гранти від Фонд Східна Європа, Празький центр громадянського суспільства та Асоціації «Незалежні регіональні видавці України».
Рекламна служба газети та сайту:
[email protected] ,
[email protected]
Статті у розділі > "Важливо" можуть бути комерційною або спонсорською інформацією .
Адміністратор сайту:
[email protected] [email protected]
Використання матеріалів, опублікованих на сайті, дозволяється із зазначенням посилання на офіційний сайт газети МИГ

Мітки

ЄС БПЛА Бердянськ ДСНС ДСНС Запоріжжя ДТП Запоріжжя Запорізька область Мелітополь НПУ Новини Запоріжжя Новости Запорожья ПРОГНОЗ Украина адреси вибухи відключення війна війна з рф графіки гроші допомога діти електроенергія кримінал новини новини_Запоріжжя обстріл обстріли окупація погода пожежа поліція поліція_Запоріжжя ремонт руйнування рух рф рятувальники світло синоптик суд транспорт час черги

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.

  • Русский
  • Новини Запоріжжя
    • ЖКГ, Транспорт
    • Підтримка
    • Фінанси, економіка
    • Культура, навчання
    • Спорт
  • Україна та Світ
  • Інфографіка
  • Спецпроєкти
    • Стійке Запоріжжя
    • Факти – ліки проти фейків
    • Цікаво
    • Світ допомагає відновлювати Україну
    • Запорізькі крафтовики
    • Виконані
      • Слово правди – наша зброя
      • Запоріжжя: 45 км до лінії фронту
      • Правда кривду переможе!
      • Громадськість за здорове місто
      • Коронавірус під мікроскопом
    • Архів PDF
    • Євроінтеграція
      • Реформи
      • Україна-ЄС
    • Дивовижне Запоріжжя
      • Історія успіху
      • Персони
      • Точка на карті
  • Фото і відео
  • Публікації
    • Політика
    • Споживач
    • Соціальна сфера
    • Медицина, екологія
    • Мистецтво, дозвілля, туризм
    • Різне
  • Важливо
Рекламодавцям
No Result
View All Result