ДЕНЬ 509-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 509 RUSSIAN AGRESSION
До Нового року – 167 днів.
День етнографа – професійне свято представників різних етнографічних шкіл.
Етнографія — це наука про звичаї, культуру, побут, походження, духовність, територіальне розміщення та особливості різних народів (етносів).
Дату святкування обрали на честь дня народження відомого біолога та етнографа Миколи Миклухо-Маклая (1846 рік).
www.0569.com.ua/news
А сама подія була започаткована за ініціативи іншого видатного етнографа Рудольфа Ітса в 1970-х роках.
17 липня – в Японії – День моря, День Конституції в Південній Кореї, у Фінляндії – День демократії, в Ізраїлі – Міжнародний день щирої радості за досягнення інших.
17 липня в Україні і світі святкують Всесвітній день міжнародного правосуддя.
bykvu.com/ua/bukvy/17-ijulja
Подія була започаткована 1 червня 2010 року під час конференції в Уганді. Дату святкування обрали не випадково. Саме цього дня 1998 року був затверджений Римський статут.
Нині учасниками статуту є близько 150 країн світу. На його основі було створено Міжнародний кримінальний суд. Він розташований в Нідерландах і займається покаранням за особливо тяжкі злочини.
17 липня святкують День народження Діснейленда.
Фото: Pexels
Саме цього дня 1955 року в місті Анахайма, штат Каліфорнія (США) відбулося відкриття першого казкового парку розваг. Батьком Діснейленду вважається відомий на увесь світ режисер, бізнесмен, сценарист та продюсер Волт Дісней.
В день відкриття Діснейленд відвідало близько 30 000 людей. А створення казкового світу коштувало приблизно 17 мільйонів доларів (дуже велика сума на той час).
Сьогодні парки Діснейленд відкриті не лише в Каліфорнії, але й в Орландо (США), Токіо (Японія), Марн-Ля-Вале (Франція), Гонконг (Китай), Шанхай (Китай).
17 липня святкують День “обійміть своїх дітей”.
daytoday.ua
Обійми можна назвати невербальною формою спілкування, яка здатна багато чим замінити звичні нам слова. Обійми можуть заспокоїти, підбадьорити, виразити любов чи співчуття. Особливу роль вони відіграють в дитячому віці. На думку психологів, обійми сприяють гармонійному розвитку особистості, захищають від хвороб.
17 липня Всесвітній день емоджі.
Це графічні символи (піктограми), які зазвичай мають мультиплікаційний та яскравий вигляд. Використовують їх в текстових повідомленнях.
www.dilovamova.com
Зазвичай емоджі дуже різноманітні — це і персонажі, і обличчя, і погодні явища, їжа та спортивні заняття. Коли людині не вистачає жестів, міміки або слів, щоб передати свої емоції, на допомогу приходять саме емоджі. Найчастіше використовують їх в соціальних мережах.
В сучасному вигляді емоджі з’явилися в Японії. 1999 року художник Сігетака Куріта, який був одним з розробників платформи мобільного Інтернету “i-mode” для оператора зв’язку DOCOMO, винайшов унікальний спосіб замінити слова “сонячно” та “хмарно” на спеціальні піктограми.
Тоді було створено 176 графічних символів 12х12 пікселів, які можна було вибрати на платформі та відправити в текстовому повідомлені.
Іменини: Олександра, Олексій, Анастасія, Андрій, Богдан, Георгій, Дмитро, Юхим, Марія, Марк, Марфа, Михайло, Микола, Ольга, Сава, Тетяна, Федір, Федот.
Талісманом людини, народженої 17 липня є агат. Дуже красивий та енергетично сильний камінь. Вже за часів Стародавнього Риму і Греції вважався захисником від нечистої сили.
Вважалося, що агат допомагає позбутися емоційної втоми, депресії.
В цей день народилися:
- 1849 рік — українська письменниця Олена Пчілка (Ольга Петрівна Косач);
- 1937 рік — український дисидент, політик, публіцист, релігійний діяч Іван Гель;
- 1961 рік — український художник Олександр Гнилицький.
Пам’ятні дати 17 липня
- 709 рік до н. е. — вперше описане повне сонячне затемнення китайцем Чу Фу;
- 1048 рік — німецький король Генріх III виганяє із Риму папу Бенедикта IX і замінює його Дамасієм II;
- 1429 рік — у відбитому в англійців Реймсі коронують на французький престол Карла VII;
- 1453 рік — французи розбивають англійців в битві при Кастільйоні, останній битві Сторічної війни;
- 1505 рік — після потрясіння під час жахливої грози, коли Мартін Лютер перебував на волосок від смерті, він змінює свої плани стати юристом і стає ченцем августинського монастиря в Ерфурті;
- 1570 рік — у Вільно засновують єзуїтську колегію, яку згодом перетворюють в університет;
- 1754 рік — у Нью-Йорку відкривають Королівський коледж (сьогодні це Колумбійський університет);
- 1775 рік — у США відкривають перший у світі військовий госпіталь;
- 1785 рік — словацький авантюрист Моріц Беньовський, проголосивши себе імператором Мадагаскару, оголошує війну Королівству Франція;
- 1791 рік — на Марсовому полі в Парижі розстрілюють мирну демонстрацію, що вимагала зречення французького короля Людовика XVI;
- 1793 рік — у Парижі страчують Шарлотту Корде, вбивцю лідера Французької революції Марата;
- 1841 рік — виходить перший номер британського гумористичного журналу “Панч”;
- 1854 рік — в Австрійській імперії запускають в експлуатацію першу у світі гірську залізницю;
- 1868 рік — японську столицю переносять з Кіото в Токіо;
- 1915 рік — Німецька імперія і Австро-Угорська імперія підписують секретний договір про співпрацю з Болгарським царством;
- 1917 – У Великій Британії з титулів вилучено всі німецькі імена. Британський король Георг V опублікував звернення, де затвердив, що спадкоємці Британської королівської сім’ї за чоловічою лінією – Саксен-Кобург-Готська династія – носитимуть прізвище Віндзори;
1917 рік — відбувається виступ полуботківців у Києві з метою проголошення незалежності України;
- 1933 рік — після закінчення будівництва Дніпрогесу та ліквідації порогів на Дніпрі з Києва до Херсона виходить у перший рейс пасажирський пароплав;
- 1941 рік — наказом Гітлера Східна Галичина переходить в підпорядкування до Генерального Губернаторства як окремий дистрикт “Галичина”;
- 1945 рік — починається Потсдамська конференція глав держав-союзників;
- 1973 рік — в Афганістані повалюють монархію і проголошують республіку;
- 1997 рік — Україна ратифікує Європейську конвенцію з прав людини;
- 2014 рік — російським зенітним ракетним комплексом “Бук” біля Тореза Донецької області з території так званої Донецької народної республіки збивають рейсовий пасажирський літак Boeing 777 компанії Malaysia Airlines, гинуть всі пасажири та екіпаж (загалом 298 осіб);
- 2020 рік — Верховна Рада України затверджує скорочення кількості адміністративних районів України від 490 до 138.