Православна церква вшановує пам’ять священномученика Климента Римського. Він був четвертим Папою Римським і сподвижником Петра.
Про життя священномученика Климента нам майже нічого не відомо. Традиційно його відносять до категорії «мужів апостольських», тобто святих першого покоління християн після апостолів.
Климент жив у I столітті і ріс у родині язичників. Одного разу рідний брат батька намагався спокусити матір Климента, вона не захотіла розголосу і збрехала чоловікові, що бачила уві сні ангела, який передрік їй виїхати з Риму на 10 років.
Чоловік відпустив її з двома дітьми, а третього – Климента – залишив при собі. Пізніше діти були розлучені з матір’ю, їх виховала інша жінка, а, досягнувши повноліття, вони стали учнями святого Петра.
Батько Климента незабаром відправився шукати дружину, так його син залишився один і став думати, що йому робити далі. У своїх поневіряннях зустрів апостолів Петра і Варнаву, які хрестили його. Там же він зустрів і батьків, які теж звернулися до Христа. Після їх смерті Климент вірно служив Господу, а апостол Петро призначив його папою Римським.
Климент за своє життя зробив багато чудес: язичників звертав у християнство, а православним допомагав бути сильними у своїй вірі. На честь святого сьогодні відзначається народне свято 8 грудня – Климов день.
Православне свято 8 грудня – день пам’яті священномученика Петра
Петро жив у IV столітті, був дуже освічений і керував відомим Олександрійським училищем. Став єпископом, але після того, як імператори спорудили гоніння на християн, пішов з міста і довго поневірявся.
Навіть на відстані він надихав свою паству – писав листи і підтримував віруючих в їх стійких переконаннях.
Люди, які не витримали і зрадили Господа, приходили каятися до церкви, і Петро приймав їх.
Коли з’явився Арій зі своєю єрессю, Петро відлучив його від церкви і не повірив його помилковому покаянню.
Коли гоніння ослабли, святий повернувся в місто, але спокій тривав недовго. Імператор Максиміан знову затіяв полювання на християн, тоді Петро сам з’явився до нього і поклав голову під сокиру.
Прикмети 8 грудня
- на вулицях замети, а на гілках іній – наступного року буде хороший урожай;
- з’явилися купчасті хмари – до снігопадів;
- півні кукурікають раніше звичайного – чекайте відлиги;
- на сухій траві з’явився іній – вдарять морози.
Що сьогодні не можна робити
Наші предки вірили, що 8 грудня краще з дому не виходити, особливо в темний час доби.
Якщо порушити заборону, можна розгнівати Вищі сили.
Навіть якщо у вас поганий настрій – сьогодні не варто псувати його всім іншим. Найкраще, що ви можете зробити – провести день в тиші і спокої.
Що можна робити 8 грудня
Православна церква радить сьогодні будь-яку справу починати тільки натщесерце.
Справа в тому, що в старовину в цей період ще тривав сезон молотьби, а працювати на повний шлунок – сумнівне задоволення. Тому наші предки сідали за стіл тільки до обіду.
Віруючі 8 грудня можуть помолитися святому Клименту про благополуччя для своїх дітей і про те, щоб сильні зимові морози не похитнули здоров’я малюків.
https://www.unian.ua/lite/holidays/yake-cerkovne-svyato-8-grudnya-religiyni-podiji-11630962.html