ДЕНЬ 857-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 857 RUSSIAN AGRESSION
29 червня в Україні і світі святкують Міжнародний день рибалки (International Fisherman Day) — це щорічне свято, яке відзначається 29 червня, щоб визнати та оцінити працю рибалок у всьому світі. Цей день віддає належне наполегливій праці, майстерності та самовідданості цих людей, які сміливо борються з морями та річками, щоб забезпечити нас основним джерелом їжі та підтримати місцеву економіку, залежну від рибної промисловості.
Цей день віддає належне наполегливій праці, майстерності та самовідданості цих людей, які сміливо борються з морями та річками, щоб забезпечити нас основним джерелом їжі та підтримати місцеву економіку, залежну від рибної промисловості. Міжнародний день рибалки не тільки вшановує важку працю рибалок, але й виступає за їхні права та пропагує відповідальні методи рибальства, які забезпечують довгострокову життєздатність цієї життєво важливої галузі.
А ще 29 червня Міжнародний день промислового дизайну. Саме 29 червня 1957 року було засновано Міжнародну організацію дизайну (WDO), що була зацікавлена у захисті промислового дизайну та поширенні знань у цій сфері.
Після появи WDO було введено професійне свято для дизайнерів всього світу.
Промисловий дизайн пов’язаний із проектуванням. Усе, чим ми зараз користуємося у побуті, було розроблено дизайнерами минулого. Отже, професія промислового дизайнера полягає у тому, щоб зробити життя людей легшим, комфортнішим та безпечнішим.
Найголовніше у промисловому дизайні – багатофункціональність предметів, що створені для масового виробу. Це можуть бути побутові речі, транспорт, предмети інтер’єру. Промисловий дизайн може бути різним. До групи «А» входять проєкти із розробки транспортних засобів, до групи «Б» – предмети, які можуть бути корисними у побуті.
29 червня Всесвітній день проти відмови від домашніх тварин (World Day Against Pet Abandonment). «Ми несемо відповідальність за тих, кого приручили», – саме так говорив Антуан де Сент-Екзюпері словами одного із своїх героїв. Ці слова якнайкраще показують зміст свята. Адже тварини, які звикли жити поруч зі своїми господарями, не можуть поневірятися вулицями. Проте щодня величезна кількість кішок та собак стають безхатченками з вини своїх хазяїв.
Запровадження Всесвітнього дня проти відмови від домашніх тварин було ініційовано французькими організаціями, що спеціалізуються на захисті тварин. Вони хотіли дізнатися, чому люди виганяють своїх улюбленців з дому, особливо влітку.
Дата 29 червня була обрана не випадково, оскільки в цей період в Україні та багатьох інших країнах збільшується кількість бездомних тварин.
29 червня Міжнародний день тропіків. У червні 2014 року Генеральна Асамблея ООН заслухала доповідь Нобелівської лауреатки Аун Сан Су Чжі, присвячену тропікам.
Ця природна зона займає майже 40% всієї території світу. Тут проживають понад 80% біологічних видів, а народи цієї зони становлять значну частину мов і культур. Тому зона тропіків є найважливішою складовою в системі сталого розвитку планети Земля.
Також 29 червня Міжнародний день поінформованості про сколіоз. Від 2013 року припадає щороку на останню суботу червня. Ініціаторкою цієї дати виступила Асоціація сколіозу Великої Британії. Метою цього дня є об’єднання людей, які постраждали від цієї недуги, підвищення обізнаності та розуміння суспільства щодо впливу сколіозу на організм та можливих наслідків.
Викривлення хребта вважають підступною хворобою. На початковій стадії вона непомітна, тому більшість пацієнтів не звертається до спеціалістів відразу. Здебільшого сколіоз починає прогресувати в 10-15 років у зв’язку з невідповідністю розвитку кісткових та м’язових тканин у цьому віці.
За результатами проведених досліджень, які проводились в 10 східноєвропейських країнах у 2015-2018 рр., в Україні у 23% дітей є проблеми з викривленням хребта. Це найгірша ситуація серед країн, які досліджувались. В середньому у світі рівень захворюваності на сколіоз знаходиться в межах 15-17%.
Також 29 червня Всесвітній день склеродермії. Цей день призначений для привернення уваги до склеродермії та її наслідків.
Склеродермія – це небезпечне аутоімунне захворювання, що несе негативні наслідки для організму. Зараз у світі поширеність хвороби складає близько 20 чоловік на кожні 100 тисяч. Склеродермія небезпечна тим, що через ураження легенів (а це близько 35% усіх випадків) значно збільшується ризик смерті упродовж найближчих 5 років. Причини, що викликають захворювання, досі не досліджені, але велику роль може грати спадковість та вплив зовнішніх факторів:
29 червня Міжнародний день амброзії. Припадає щороку на останню суботу червня. Цю подію проголосила Генеральна Асамблея ООН 2011 року.
Амброзія – це квітуча загроза, особливо для тих, хто схильний до алергічних реакцій. Пилок цієї рослини в період цвітіння може спричинити алергію та приступи бронхіальної астми.
Як назвати дитину, яка народилася 29 червня
Іменини: Павло, Петро.
Талісманом людини, народженої 29 червня, є сердолік.
Камінь, який може похвалитися багатою історією. Здавна вірили, що сердолік допомагає розпалити почуття у іншої людини, викликати пристрасть.
Цього дня народилися:
- 1849 рік — українська письменниця, мати Лесі Українки Олена Пчілка (Ольга Петрівна Косач);
- 1939 рік — український режисер, сценарист, актор, відомого за фільмами “Чорна курка, або Підземні жителі” та “Нові пригоди янки при дворі короля Артура” Віктор Гресь;
- 1947 рік — український кінорежисер, автор фільмів “Фучжоу” та “ТойХтоПройшовКрізьВогонь” Михайло Іллєнко.
Пам’ятні дати і події 29 червня
- 1174 рік — Полтава вперше згадується в Іпатіївському літописі, під назвою Лтава;
- 1236 рік — хрестоносці захоплюють Кордову;
- 1575 рік — під час битви при Наґасіно аркебузири Оди Нобунаґи отримують перемогу над кіннотою роду Такеда;
- 1579 рік — іспанські війська вчиняють масову різню мирного населення голландського міста Маастрихт;
- 1613 рік — у Лондоні під час вистави за п’єсою Вільяма Шекспіра “Генріх VIII” починає горіти і вщент пошкоджується театр “Глобус”;
- 1644 рік — у битві при Кропреді-Брідж армія англійських роялістів на чолі з Карлом I розгромлює парламентські війська;
- 1945 рік — Закарпаття, що перебувало під юрисдикцією Чехословаччини, приєднується до УРСР;
- 1949 рік — у ПАР починає діяти політика апартеїду, набуває чинності закон, що забороняв расово змішані шлюби.
Джерела:
https://tsn.ua/other/yake-zavtra-29-chervnya-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-2607552.html
daytoday.ua/29-chervnia