Звіт ЄС: Україна продовжує виконання порядку денного реформ, хоча виклики залишаються

Звіт ЄС: Україна продовжує виконання порядку денного реформ, хоча виклики залишаються

Напередодні неформального засідання Ради асоціації між Україною та ЄС, яке заплановане на 8 грудня, Євросоюз опублікував щорічний Звіт про виконання положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Звіт описує впровадження Україною реформ у рамках Угоди про асоціацію протягом року, що минає.

“Україна продовжує рухатися шляхом реформ, попри дестабілізуючі дії Росії, конфлікт на сході та спалах пандемії коронавірусу. Вкрай важливо, щоб українські політичні лідери продовжували докладати зусиль в цьому напрямі та втілювали незворотні реформи, особливо у сфері верховенства права. Український народ очікує на це”, — заявив Жозеп Боррель, Високий представник ЄС із закордонних справ і безпекової політики, Віце-президент Європейської Комісії.

Олівер Варгеї, Комісар ЄС з питань сусідства і розширення, додав: “Євросоюз і надалі буде підтримувати Україну у виконанні нею порядку денного реформ, повному впровадженні Угоди про асоціацію та використанні її переваг, та пом’якшенні негативного впливу коронавірусної кризи. Ми очікуємо, що Україна й надалі буде захищати наші спільні цінності демократії, верховенства права, поваги до міжнародного права та прав людини, в тому числі прав осіб, що належать до меншин. Наша спільна мета — підтримати стратегічну орієнтацію України на більш тісну інтеграцію з Європейським Союзом”.

У звіті йдеться про жваву законодавчу активність, яка була характерною для перших місяців роботи нового Парламенту та Уряду України, та відображала очікування громадян України. Попри спалах пандемії коронавірусу, вдалося досягнути прогресу у ключових реформах, наприклад, у банківській та земельній сферах.

У сферах правосуддя, верховенства права та боротьби проти корупції відбулося кілька позитивних зрушень. Зокрема, Вищий антикорупційний суд (ВАКС) виніс перші вироки. Поліпшилась співпраця між Національним антикорупційним бюро України (НАБУ) та Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою (САП). Однак

рівень засуджень в рамках антикорупційних розслідувань все ще низький.

Також:

  • нещодавні рішення Конституційного Суду України поставили під сумнів досягнення країни у боротьбі проти корупції та вкотре нагадали, що проведення повноцінної судової реформи залишається вкрай важливим;
  • Судове провадження щодо шахрайства у справі ПриватБанку у розмірі 4,6 млрд євро також досі є відкритим.
(Visited 8 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *