Ініціатива «TEAM Europe» провела два обговорення боротьби зі змінами клімату в Україні за участі високопосадовців ЄС та України

Ініціатива «TEAM Europe» провела два обговорення боротьби зі змінами клімату в Україні за участі високопосадовців ЄС та України

30 листопада в Україні відбулись два важливі онлайн-заходи, присвячені питанням зміни клімату. Про це повідомляє Представництво Євросоюзу в Україні.

Перший захід об’єднав високопоставлених урядовців ЄС та України для обговорення боротьби зі змінами клімату та цілей України в цьому напрямі. За ним слідував вебінар на тему «Перетворення кліматичних та екологічних викликів у можливості». На заході компанії з ЄС та ключові зацікавлені сторони обговорили бізнес-кейси щодо енергетичної трансформації та енергоефективності.

«Зміна клімату не є віддаленою загрозою, вона вражає нас уже зараз. Ми можемо знайти спосіб перетворити цю кризу на можливість і підтримати екологічне відновлення, збудувати нові економіки – вуглецево нейтральні та засновані на інноваціях. Україна неодноразово заявляла про свою зацікавленість “Зеленим курсом”. І ЄС радий визнати цей інтерес. На саміті Україна-ЄС у жовтні були досягнуті домовленості про подальше співробітництво у межах “Зеленого курсу” шляхом цілеспрямованого діалогу», – зазначив голова Представництва ЄС в Україні, посол Матті Маасікас.

В обговоренні взяли участь високопосадовці ЄС та Уряду України, зокрема, посол Європейського Союзу в Україні Матті Маасікас, віцепрем’єр- міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина, міністерка з питань довкілля та змін клімату Фінляндії Кріста Мікконен, міністр енергетики Литовської Республіки Жигимантас Вайчюнас, міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський.

Учасники обговорили позиції сторін, а також ініціативи щодо боротьби зі зміною клімату, екологічно збалансованого відновлення, енергоефективності, поступової відмови від вугілля як палива та переходу до відновлюваної енергетики, зеленого підприємництва, переробки відходів, циклічної економіки та перспективи в межах COP26. Після сесії високого рівня високопосадовці продовжили обговорення подальших кроків роботи щодо двосторонніх контактів та співпраці. Обидві сторони підкреслили своє прагнення до відкритого обговорення трансформації економіки шляхом зеленого переходу.

У другій половині дня під час вебінару «Перетворення кліматичних та екологічних викликів на можливості» за участі компаній та ключових зацікавлених сторін з України та ЄС було детальніше розглянуто бізнес-кейси з енергоефективності, а також поступової відмови від вугілля як палива та переходу до відновлюваної енергетики.

(Visited 11 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *