Жителі великих міст у пошуках «домашнього» часто купують продукти на стихійних ринках, здебільшого послуговуючись цінами нижчими, ніж у магазинах. Тут пропонують великий асортимент сезонного врожаю, взимку – власної консервації. До того ж можна поторгуватися і при цьому не виглядати дріб’язковим.
Але фахівці наполегливо радять запоріжцям утриматися від купівлі продуктів «з рук», або ж пильно перевіряти товари – їх пакування на пошкодження, цікавитися терміном придатності, зважати на зовнішній вигляд і запах .
Слід враховувати, що продукти зі стихійного ринку не проходять перевірку на якість, їхнє споживання може призвести до харчових отруєнь та серйозних захворювань. Простіше кажучи, покупців чекає лотерея – захворіти чи не захворіти?
Товари тут здебільшого не відповідають стандартам безпеки та гігієни і реалізуються безконтрольно, на відміну від офіційних ринків, де є спеціальні лабораторії. Купуючи таку продукцію, громадяни не зважають на бруд, що летить на продукти з вулиці від машин та з-під ніг перехожих і на те, скільки часу вона знаходься в таких умовах. Не згадують вони й повідомлення в засобах масової інформації про гострі кишкові отруєння. Не замислюються й про якість продукції – в яких умовах вона була виготовлена, де зберігалася, як і в яких «клунках» транспортувалася. Нічого не відомо й про перенесені хвороби тварин, наприклад корови, яка дала молоко – свіже, зі слів продавців.
Самим підприємцям нагадують, що у Запоріжжі існує чимало місць на офіційних ринках для торгівлі, які надають їм можливість розвивати бізнес законно та безпечно.