Фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області взяли участь у заході з боротьби з карантинними рослинами у Запоріжжі. Зокрема з амброзією. Також начальниця управління фітосанітарної безпеки Олена Крупська розповіла про те, чим небезпечна амброзія для людини.
Як зазначила фахівчиня, амброзія – це один із найпоширеніших і надзвичайно підступних бур’янів, який осушує землю, вбиває інші рослини та спричиняє алергію у людей та навіть деяких тварин.
Шкодочинність амброзії в районах масового поширення велика. Вона складається зі зниження врожайності та засмічення отриманого врожаю сільськогосподарських культур, погіршення якості кормів, зниження продуктивності пасовищ і негативного впливу на здоров’я людей.
Розвиваючи потужну надземну масу й кореневу систему, амброзія сильно пригнічує культурні рослини та споживає з ґрунту дуже велику кількість поживних речовин.
Пилок амброзії викликає у людей захворювання – амброзійний поліноз. У період цвітіння амброзії (середина липня – вересень) від цього захворювання страждає величезна кількість населення. У людей втрачається працездатність, опухають слизові оболонки верхніх дихальних шляхів та очі, з’являється нежить і сльозотеча, розвивається астма.
З метою своєчасного виявлення вогнищ бур’яну державними фітосанітарними інспекторами управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області самостійно, або у складі постійно діючих комісій органів місцевого самоврядування проводяться обстеження земельних угідь.
В разі виявлення амброзії вживаються такі заходи як скошування, прополювання, виривання із корінням, а також обробіток гербіцидами.
Жителі міста повинні знати, що найкращий метод боротьби з амброзією – це виривання її з корінням. Тож фахівці закликають усіх приймати посильну участь в боротьбі з цим небезпечним бур’яном.
Загалом у місті Запоріжжя на загальній площі понад 1100 гектарів запроваджені карантинні режими.