Окупаційне керівництво заповідника «Асканія-Нова» обіцяє пускати до себе всіх підряд і безкоштовно 28 квітня з 10.00 до 14.00. У своєму телеграм-каналі пишуть, що на «природній території, яка особливо охороняється», залишились олені Давида, гвинторогі козли, сайгаки, зебри, коні Пржевальського.
Але їх поки не покажуть, бо «дикі степи стануть доступні гостям найближчим часом», а поки їм пропонують «пройти екскурсійний маршрут, познайомитись з представниками фауни і побувати у дендропарку». Але вже буквально наступного дня, пишуть, будуть доступні два екскурсійні маршрути. Перший – тими самими зоопарком і дендропарком. Другий – «фотосафарі на спеціально обладнаному автомобілі у степовій казці, де ви зможете поспостерігати за тваринами у вільних умовах», про це пише newdayua.net
Між тим, із Біосферного заповідника «Асканія-Нова» за період його окупації незаконно вивезли десять тварин, зокрема коней Пржевальського, зебр Чапмана, бізонів американських, оленів.
Про це Укрінформу розповів директор Біосферного заповідника «Асканія-Нова» імені Фальц-Фейна НААН Віктор Шаповал.
Зокрема, за його словами, 1 грудня 2023 року окупаційна адміністрація заповідника здійснила незаконний «обмін» тварин зоологічного парку «Асканія-Нова» з Державним природним біосферним заповідником «Ростовський» та Асоціацією зі збереження та відновлення рідкісних та зникаючих видів тварин «Жива природа степу» (м. Ростов-на-Дону), в рамках попередньо підписаних «угод про творчу співпрацю».
А “23 квітня 2024 року. Незаконно вивезені три особини зебри Чапмана з колекції зоологічного парку «Асканія-Нова» до АР Крим в рамках «обміну» тварин з приватним Ялтинським зоопарком «Казка» та Парком левів «Тайган» (директор Зубков)», – зазначив Шаповал.
Натомість, в біосферний заповідник «Асканія-Нова» завезли самця альпака, самок яка та кіз каморі, в’єтнамських свинок, карликових баранів, пеліканів та дрохв.
Щодо «обмінів», то Шаповал зазначає, що …у заповідник «Асканія-Нова» завозять поширені види тварин. «Це незаконні дії безвідносно до вигоди! Але треба розуміти, що рідкісні дикі види тварин з охоронним статусом обмінюються на поширені одомашнені види», – зауважив він.