В Запорожской области растет поголовье овец

Как сообщает пресс-служба Запорожской облгосадминистрации,

питання розвитку галузі вівчарства в сільськогосподарських підприємствах Запорізької області розглянули сьогодні на засіданні учасники робочої групи з питань підтримки та розвитку галузі тваринництва Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації.

Підсумки спільної роботи у цьому напрямку підбив директор Департаменту Андрій Поляков.

− За останні роки в галузі вівчарства спостерігається тенденція не тільки збереження, а й нарощування чисельності поголів’я овець, поліпшення генетичної якості та підвищення їх продуктивності, збільшення обсягів виробництва продукції вівчарства в регіоні, − зазначив посадовець.

Андрій Поляков підкреслив, що за останні п’ять років поголів’я овець збільшилося на 15,5 тис. голів, в тому числі тільки за минулий рік на 7 тис. голів. Найбільше поголів’я овець зросло у Пологівському, Вільнянському та Гуляйпільському районах. По чисельності поголів’я овець у сільгосппідприємствах Запорізька область займає друге місце та третє місце по виробництву вовни в Україні.

За сприяння Департаменту керівники та спеціалісти господарств, що займаються галуззю вівчарства, не тільки мали можливість взяти участь у Всеукраїнських семінарах, науково-практичних конференціях з питань теорії та практики розвитку вівчарства, а й практично були залучені у цих заходах.

У рамках практичних семінарів запорізькі вівчарі переймали досвід передових племінних підприємств та мали можливість ознайомитись із селекційними здобутками та новітніми технологіями у галузі. Так, практична участь запорізьких вівчарів позитивно вплинула на досягнення високих результатів у виробничій діяльності сільгосппідприємств, що займаються галуззю вівчарства.

Також, в регіоні створена Асоціація вівчарів Запорізької області та діє племінний репродуктор по розведенню та вирощуванню таврійського типу асканійської тонкорунної породи овець, який реалізує племінне поголів’я не тільки в області, але і за її межами.

За результатами засідання робочої групи Андрій Поляков зазначив, що Департамент і надалі сприятиме запорізьким вівчарям в питаннях інноваційного розвитку галузі вівчарства у ринкових умовах.

(Visited 3 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *