В Запоріжжі термомодернізують 60 муніципальних будівель

В Запоріжжі термомодернізують 60 муніципальних будівель

Запоріжжя – серед міст, де буде реалізований проєкт Європейського інвестиційного банку з термомодернізації будівель в рамках Програми розвитку муніципальної інфраструктури України. Подробиці співпраці, а також технічні питання стосовно підготовки необхідної документації в ході зустрічі обговорили представники виконкому Запорізької міської ради, Міністерства розвитку громад та територій, а також консультанти і експерти Європейського інвестиційного банку.

До спільного з Європейським інвестиційним банком проєкту «Програма розвитку муніципальної інфраструктури України» Запоріжжя приєдналося у лютому 2016 року.

Координаційним комітетом з-поміж п’яти міст України затверджений Перелік ініціатив, котрі відзначилися високим ступенем готовності. У Запоріжжі – це «Комплексний проєкт з термомодернізації бюджетних будівель». Передбачається проведення комплексу енергоефективних заходів у 53 об’єктах освіти та 7 закладах охорони здоров’я. Загальна вартість складає близько 18 млн євро.

– В рамках дефіцитного бюджету Запоріжжя міський голова Володимир Буряк дав цільове доручення щодо залучення додаткових коштів, необхідних для реалізації важливих питань. Одним з таких є термомодернізація, адже наші дитячі садочки, школи, лікарні були зведені ще у минулому столітті і не відповідають сучасним стандартам енергоефективності. Сьогодні ми ведемо перемовини з європейськими кредитно-фінансовими установами, з залученням представників міністерств. Перші п’ять років будуть пільговими – кредитна ставка до 2,5%. Такі кредити на території України залучити неможливо. Ці кошти ми дійсно плануємо спрямувати на те, аби наші надважливі для міста заклади стали теплими й комфортними. Таким чином вдасться зберегти, заощадити енергію, а зекономлені кошти направили на розвиток медицини та освіти, – зазначив заступник міського голови Анатолій Пустоваров.

Сьогодні учасники зустрічі обговорювали й узгоджували технічні питання стосовно оформлення необхідної документації. Наступний етап – реалізація програми й термомодернізація запорізьких будівель.

(Visited 15 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *