В ВСУ просят не использовать термины "Восток Украины" и "так называемые ДНР/ЛНР"

оос, донбасс, не лнр и днр, восток украины, война на донбассе, всу, зсу
Фото: “Армия Информ” | Применение других терминов формируют ложные восприятия событий на оккупированной части Донбасса.
 

Необходимо использовать термины, чтобы Украина и мир говорили о войне “единым языком”.

Одинаковое восприятие войны позволит быстрее и эффективнее искать решения проблем и избегать конфликтов из-за отсутствия единого понимания событий, — идется в заявлении СтратКом ВСУ в Фейсбуке.

 

Нет описания фото.

 

Термінологія війни: кожне слово на вагу кулі

📌 Пропаганда стала одним з найбільш дієвих механізмів ведення воєн сучасності. Як показує світовий досвід, достатньо і декількох слів, які підхоплюють ЗМІ та соціальні мережі, аби створити нову реальність та впливати на сприйняття факту людьми, які не є прямо дотичними до подій. Термінологія стала дієвим інструментом формування контексту, в залежності від якого ми сприймаємо конкретні явища. Питання термінології у будь-якій сфері важливе і принципове, оскільки точне та відповідне визначення і використання понять забезпечує точність у визначенні та розв’язання проблеми. З початком війни ЗМІ використовували різні терміни, як то: “війна”, “збройний конфлікт”, “громадянська війна”, “терористи”, “сепаратисти”, “бойовики” і т.д. Проте всі ці слова несуть в собі різні значення, а тому формують різне розуміння подій у Донецькій та Луганській області. Також хибне використання термінів тягне за собою юридичні наслідки на геополітичній арені.

🔹 Для того, щоб Україна та світ говорили про війну “єдиною мовою”, необхідно використовувати відповідні терміни, які формуватимуть наближений до реальності медіапростір. Однакове сприйняття війни дозволяє швидше та ефективніше шукати розв’язання проблем та уникати конфліктів, які зумовлені відсутністю єдиного розуміння подій.

🔹 Для прикладу, у ЗМІ та соціальних мережах досить часто використовують терміни “території самопроголошених/так званих ДНР/ЛНР”, “Південний схід України” та “Схід України”, які є хибними відповідно до законів України. Водночас вірно говорити “тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях”, “окупована частина Донбасу”. Чому так?

🔻 Річ у тім, що неправильне визначення того чи іншого регіону України призводить до ряду проблем, серед яких підміна понять, затуманення свідомості, протиставлення та створення стереотипів. “Схід України” на противагу “великій Україні” – таким терміном Росія та проросійські медіа відокремлюють населення тимчасово окупованих територій від українців, які проживають під легітимним урядом, а відтак створюють напруження у суспільстві і вороже ставлення між громадянами. Таким чином, використовуючи термін “Схід України” та “Південний схід України”, розширюють географію конфлікту, адже в географічному сприйнятті Схід – це і Харківська область, а Південний схід часто у свідомості охоплює і Запорізьку область, в той час як під окупацією знаходяться окремі райони Донецької та Луганської областей.

🔻 Також “так звані ДНР/ЛНР” – термін, яким ми підтверджуємо існування окремих “самопроголошених” республік, визнання яких добивається Росія, в той час, як це утворені Росією квазідержави та визнані законодавством терористичні організації. Крім того, неправильне використання даного терміну створює уявлення про особливий характер та відокремленість цих територій, що дає їм підстави претендувати на спеціальний статус, відмінний від решти регіонів України. Однак, за умови вірного формулювання, ми розуміємо що це – території України, які були тимчасово окуповані Росією та сателітними їй терористичними угрупованнями.

🔹 Використання єдиної термінології, що відповідає реальності, законам та міжнародному гуманітарному праву, сприятиме створенню нових механізмів для протидії інформаційним загрозам та формуванню наративу, виключатиме з себе російські пропагандистські штампи.

www.facebook.com/UAFStratCom/posts/118948480063731

(Visited 69 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *