ДЕНЬ 817-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 817 RUSSIAN AGRESSION
20 травня Всесвітній день метролога. Це свято було створене з метою визнання важливості професії метролога та привернення уваги суспільства до метрології в промисловості, медицині, соціумі та інших сферах
Подію започаткував Міжнародний комітет мір і ваг у 1999 році. Дата святкування обрана на честь дати затвердження Метричної Конвенції (яка встановила спільну міжнародну систему вимірювань), що відбулось саме цього дня у 1875 році.
20 травня в Україні святкують День перекладача жестової мови. Це свято було започатковано Українським товариством глухих 2009 року.
Метою цього дня є привернення уваги суспільства до проблем осіб з порушенням слуху, української жестової мови, а також визнання неоціненного внеску перекладачів жестової мови у розвиток спільноти глухих. Сурдоперекладач навчає людей, що позбавлені слуху, жестовим мовам та передає їм потрібну інформацію (наприклад, новини по телебаченню супроводжуються сурдоперекладом).
.
А ще 20 травня Всесвітній день травматолога. Це день, коли ми вшановуємо лікарів-травматологів та ортопедів, які спеціалізуються на лікуванні травм різної етіології та складності.
Травматологи відіграють життєво важливу роль у медицині, адже вони допомагають людям відновитися після вивихів, переломів, синців та інших травм кісток і суглобів. Травматологія зародилась завдяки грецькому лікарю, справжньому батьку медицини – Гіппократу. Частина з його багатої наукової спадщини присвячена темам лікування суглобів та переломів. Гіппократ навіть розробив метод вправлення вивиху, який відомий донині.
20 травня святкують День банківських працівників України. Свято було засновано за Указом Президента Леоніда Кучми в березні 2004 року.
Цей день є визнанням важливої ролі банківської системи та значного внеску працівників цієї галузі в розвиток економіки держави та забезпечення фінансової стабільності.
Також 20 травня Європейський день моря. Свято було започатковано Європейською комісією 2008 року.
Європейський день моря спрямований на привернення уваги до проблем морського забруднення, збереження морських ресурсів та сталого розвитку морського середовища.
А ще 20 травня Всесвітній день бджіл. Свято започаткувала Організація Об’єднаних Націй у 2017 році. Ініціатором створення виступила Словенія.
Така дата святкування обрана з двох причин: 20 травня – день народження першого в історії бджоляра на ім’я Антон Янша (1734 рік), підвищена активність цих комах спостерігається саме у травні. Українці з давніх-давен активно займаються бджільництвом. Окрім вживання в їжу, мед використовували для приготування ліків та звершення обрядів. З часів Київської Русі й донині Україна славиться великим експортом меду. До речі, український бджоляр Петро Прокопич заснував першу школу пасічників на території Європи.
20 травня Всесвітній день боротьби з аутоімунним артритом. Це щорічна подія, метою якої є підвищення обізнаності про стани аутоімунного артриту та надання підтримки людям, які живуть із цими захворюваннями.
. Символ цієї події стрічка синього і фіолетового кольорів. Аутоімунний артрит — це група захворювань, при яких імунна система організму атакує власні суглоби, спричиняючи запалення та біль.
Також 20 травня День клінічних випробувань. Він є важливою подією, яка підкреслює значення клінічних випробувань у медичних дослідженнях та розвитку нових методів лікування.
Цей день визнає внесок волонтерів, дослідників, медичних працівників та організацій, які беруть участь у клінічних випробуваннях. Дата проведення Дня клінічних випробувань обрана 20 травня, бо саме в цей день у 1774 році відбулося те, що вважається першим рандомізованим клінічним випробуванням (у цьому випадку, щоб вивчити вплив різних методів лікування цинги у матросів). Здійснив це Джеймс Лінд, корабельний хірург британського Королівського флоту.
А ще 20 травня Міжнародний день червоних кросівок. День є частиною глобального руху, присвяченого підвищенню обізнаності про харчову алергію.
Цей день не стосується моди або стилю, а має глибше значення, оскільки був заснований у пам’ять про Оклі Деббса, 11-річного хлопчика, який помер від алергічної реакції на волоський горіх у листопаді 2016 року. Оклі любив червоні кросівки, і цей символ був обраний для представлення усвідомлення харчової алергії. Його батьки, Меррілл і Роберт Деббс, заснували некомерційну організацію Red Sneakers for Oakley 2018 року, щоб запобігти подібним трагедіям в інших сім’ях.
Як назвати дитину, яка народилася 20 травня
Іменини: Олександр, Олексій, Іван, Микита, Тимофій, Сюзанна.
Талісманом людини, народженої 20 травня є лал.
Є дорогоцінним каменем, який має багату історію та вважається одним з найбільш магічних каменів. Лал може надихати на творчість та нові ідеї, а також підтримувати бажання до самовдосконалення.
Цього дня народилися:
- 1957 рік —український шрифтовий дизайнер Віктор Харик;
- 1963 рік — радіоведучий, музикант, шоумен, продюсер Сергій Кузін;
- 1973 рік — українська письменниця Наталка Сняданко.
Пам’ятні дати і події 20 травня
- 325 рік — римський імператор Костянтин скликав Вселенський собор у Нікеї;
- 1449 рік — португальський король Афонсу V розбив повстанців у при Алфарробейрі;
- 1498 рік — португальський мореплавець Васко да Гама досягнув Індії;
- 1783 рік — підписано Версальський мир, що завершував війну між Францією, Англією та Нідерландами;
- 1809 рік — відкрилось Київське народне чоловіче училище, що потім стало школою № 75, однією з найстаріших шкіл Києва;
- 1873 рік — Леві Штраус випустив на ринок блакитні джинси;
- 1875 рік — в Парижі 17 держав підписали Метричну конвенцію щодо впровадження єдиної метричної системи;
- 1899 рік — Джекоб Герман став першим водієм, якого було заарештовано за перевищення швидкості — він “мчав” по одній з вулиць Нью-Йорка зі швидкістю 20 км/год;
- 1905 рік — у Києві відкрито Михайлівський механічний узвіз;
- 1927 рік — американський льотчик Чарлз Ліндберг розпочав перший безпосадковий трансатлантичний переліт;
- 1961 рік — засновано Шевченківську премію;
- 1961 рік — за створення Української робітничо-селянської спілки Львівський обласний суд засудив Левка Лук’яненка до смертної кари, а його товаришів — до різних термінів позбавлення волі;
- 1980 рік — на референдумі в канадській провінції Квебек 59,9 % виборців висловилися проти від’єднання від Канади;
- 1985 рік — Ізраїль під наглядом Міжнародного комітету Червоного Хреста звільнив 1150 ув’язнених в обмін на звільнення трьох останніх ізраїльських солдат, яких утримували палестинці;
- 1992 рік — керівники Ленінабада та Куляба відмовилися визнати новий уряд Таджикистану та пригрозили вийти зі складу республіки;
- 2005 рік — відбувся дебют незалежної України на Каннському кінофестивалі;
- 2019 рік — відбулась інавгурація Президента України Володимира Зеленського;
- 2022 рік — Росія окупувала Маріуполь.
Джерела:
daytoday.ua/20-travnia/
https://tsn.ua/other/yake-20-travnya-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-2572107.html