В штабах НАТО несут службу 25 украинских военных

В штабах НАТО несут службу 25 украинских военных

Фото: Reuters
Почти месяц назад НАТО повысил статус Украины
 
В рамках нового статуса НАТО может попросить расширить присутствие украинских военных в штабах Альянса.

На должностях в штабах и других органах военного управления НАТО несут службу 25 украинских военнослужащих, сообщает пресс-служба Миниобороны в среду, 8 июля (korrespondent.net/ukraine)

 

25 українських військових виконують службові обов’язки на посадах у НАТО

https://armyinform.com.ua/wp-content/uploads/2020/07/image.png

У 1998 році Альянс започаткував нову ініціативу – штабні елементи партнерства, що дозволяє направляти на конкурсній основі офіцерів збройних сил держав-партнерів для проходження служби у штабах військової командної структури Організації.

Представники Збройних Сил України проходять службу на штабних посадах у складі багатонаціональних органів військового управління НАТО, починаючи з 2000 року.

Як повідомили в Генеральному штабі ЗС України, на цей час 25 українських військовослужбовців виконують службові обов’язки на посадах у штабах та інших органах військового управління Альянсу.

Зокрема, 7 українських військовослужбовців виконують службові обов‘язки на посадах у 6-ти штабах та інших органах військового управління Альянсу (Міжнародному військовому штабі НАТО, Стратегічних командуваннях НАТО з трансформації та операцій, Офісі стандартизації НАТО та інших штабах регіонального рівня).

18 представників ЗС України виконують службові обов’язки на посадах у складі командування спільної литовсько-польсько-української військової частини (ЛитПолУкрбриг) імені Великого гетьмана Костянтина Острозького в м. Люблін (Республіка Польща). Окремо слід зазначити, що відповідно до тристоронніх домовленостей між державами-учасницями згаданого міжнародного проєкту, наразі (у період 2018–2021 років) командиром ЛитПолУкрбриг є представник Збройних Сил України полковник Дмитро Братішко.

Як правило, виконання службових завдань на зазначених посадах пов’язано з реалізацією різноманітних програм та планів партнерства й військового співробітництва. У рамках нового статусу можна очікувати на звернення НАТО щодо розширення присутності українських військовослужбовців у штабах Альянсу.

 

mil.gov.ua/news/2020/07/08/25-ukrainskih-vijskovih-vikonuyut-sluzhbovi-obovyazki-na-posadah-u-nato/

Інформагентство АрміяInform

 

(Visited 5 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *