Українській профтехосвіті допоможе Туринський процес

Українській профтехосвіті допоможе Туринський процес

Цього тижня Туринський процес прийшов до України. 21 березня міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час заходу в Києві відкрила п’ятий раунд провідної оцінки прогресу у сфері підвищення кваліфікації від Європейського фонду освіти (European Training Foundation). Про це сповіщає прес-служба Представництва ЄС в Україні

Захід відвідали понад 50 учасників з усіх 24-х областей і Київа.Також на зустрічі були присутні посадовці з міністерств освіти і науки, соціальної політики, економічного розвитку і торгівлі.

“Нам потрібен Туринський процес задля інформування про наші реформи та пояснення важливості професійно-технічної освіти”, – сказала міністр освіти й науки України Лілія Гриневич.

Україна працює з Європейським фондом освіти над Туринським процесом від 2010 року. Однак лише в останньому раунді у 2014-2016 роках країна здійснила найбільший крок – принесла його до 25-и регіонів. Це збіглося в часі з новою політикою у сфері професійної освіти щодо передачі фінансової та управлінської відповідальності.

Директор Європейського фонду освіти Чезаре Онестіні підкреслив, наскільки вдало Туринський процес сполучений з процесом українських реформ та підтримує  новий проект ЄС для розвитку навичок в Україні.

“Залучення України у Туринський процес унікальне, – підкреслила Національний координатор Туринського процесу в Україні Вікторія Карбишева.В останньому раунді ми вирішили принести його в усі регіоні країни. Вклад регіонів посприяв досягненню вражаючих результатів, тож цього разу ми плануємо повторити цей досвід.»

Освітні питання – в центрі уваги

Професійно-технічна освіта знаходиться на порядку денному в Україні не лише на національному рівні. Після запуску програми «EU4Skills: Кращі навички для сучасної України 2018-2020» на початку цього року, вона також знаходиться в центрі уваги з точки зору надання допомоги ЄС. Керівник Програм співробітництва у Представництві Європейського Союзу в Україні Штефан Шльойнінг переконаний в тому, що “настав час докласти зусиль для покращення освіти. ЄС, разом з Європейським фондом освіти, готовий допомогти”.

Підбиваючи підсумки відкриття, керівник програми Європейського фонду освіти в Україні Маргарета Ніколовська розповіла, якими будуть ключові результати нового раунду Туринського процесу, що триватиме до 2020 року. За її словами, залучення усіх регіонів Україна показує приклад активної участі, що є основоположним принципом Туринського процесу .

Наступним кроком стане підготовка всіх 25 регіональних звітів, а також національного звіту, та оцінка ЄФО. Наприкінці цього року Фонд збере представників усіх країн регіону Східного партнерства (Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Грузія, Молдова та Україна) з метою вивчення регіональних трендів у сфері підвищення кваліфікації.

Довідкова інформація

За аналогією з Брюгським/Копенгагенським процесом, Туринський процес полягає в емпіричному оцінюванні прогресу, що його досягають держави-учасники у сфері модернізації системи підвищення кваліфікації та професійно-технічної освіти з точки зору комплексності та динаміки.

З часу свого заснування в 2010 році, Туринський процес проводиться у 2018-2020 роках уже вп’яте. До участі в процесі залучене широке коло учасників з 27 країн, серед яких представники уряду, бізнесу та громадянського суспільства, а також міжнародні донори. Результати нового раунду будуть представлені на міжнародній конференції в 2021 році.

Детальніша інформація про Туринський процес за посиланням

Детальніша інформація про діяльність  Європейського фонду освіти в Україні за посиланням

 

(Visited 83 times, 1 visits today)
Оставить комментарий

Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *