У Запорізькій області продовжується робота по зміні адміністративно-територіального устрою

У Запорізькій області продовжується робота по зміні адміністративно-територіального устрою

Робоча група з підготовки пропозицій щодо проєкту законодавчого акта про удосконалення адміністративно-територіального устрою Запорізької області більшістю голосів підтримала нову модель поділу районів. Засідання робочої групи відбулось під керівництвом голови облдержадміністрації Віталія Туринка та за участі першого заступника голови Івана Федорова, заступників голови Андрія Антонова, Марини Кудерчук, керівниці апарату Зінаїди Бойко, членів робочої групи, громадськості.


Відкриваючи захід, Віталій Туринок нагадав, що на попередньому засіданні було розглянуто три варіанти моделей адміністративно-територіального устрою області, розроблені Управлінням містобудування та архітектури. Перші два передбачали створення на території області п’яти районів: Запорізького, Бердянського, Мелітопольського, Енергодарського та Токмацького або Пологівського; третій варіант – створення шести районів: Запорізького, Бердянського, Мелітопольського, Енергодарського, Токмацького та Пологівського.
– Кожен з членів робочої групи мав змогу надати свої пропозиції щодо адміністративно-територіального устрою Управлінню містобудування та архітектури. Сьогодні ми маємо остаточно вирішити питання майбутніх укрупнених районів. Обраний варіант має задовольнити перш за все потреби та очікування мешканців громад та стати основою законопроєкту щодо реформування адміністративно-територіального устрою Запорізької області, – зазначив Віталій Туринок.
Керівниця апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко окреслила пріоритетні напрями подальшого впровадження реформи децентралізації.
– Наразі Міністерство розвитку громад і територій України проводить консультації зі створення проєктів перспективних планів областей. Фахівці та експерти Міністерства відзначили якісну підготовку перспективного плану Запорізької області та надали рекомендації щодо подальшого опрацювання підвищення спроможності територіальних громад. Ми мали змогу отримати консультацію також по формуванню субрегіонального рівня області. Експерти наголосили на важливості чисельність населення укрупнених районів, яка має становити не менше 150 тисяч осіб, – повідомила Зінаїда Бойко.
Заступниця начальника Управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Олеся Пасько озвучила пропозиції до варіантів моделі адміністративно-територіального устрою субрегіонального рівня Запорізької області.
– За результатами консультацій в Міністерстві розвитку громад і територій із трьох запропонованих варіантів моделей адміністративно-територіального устрою області найоптимальнішим, таким що повністю відповідає методичним рекомендаціям, є варіант, який передбачає створення п’яти районів: Запорізького, Мелітопольського, Бердянського, Енергодарського та Пологівського із відповідними центрами, – зазначила Олеся Пасько.
Після жвавого обговорення члени робочої групи підтримали модель адміністративно-територіального устрою області, яка передбачає створення п’яти районів: Запорізького, Бердянського, Мелітопольського, Енергодарського та Пологівського.
Голова облдержадміністрації звернув увагу на те, що найважливішу роль у розвитку регіону матиме базовий рівень адміністративно-територіального устрою – об’єднані територіальні громади. Це є принциповою позицією Міністерства розвитку громад і територій, це відповідає засадам реформи децентралізації. Спільним завданням для всіх представників влади в області є розвиток спроможних громад з високим потенціалом економічного зростання, активізація взаємодії між ними, відповідно до тих критеріїв, які пропонує Уряд та Міністерство.

(Visited 47 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *