У Запоріжжі триває набір спеціалістів до інспекції з паркування

У Запоріжжі триває набір спеціалістів до інспекції з паркування

Рішення про створення нового підрозділу на базі департаменту правового забезпечення Запорізької міської ради було прийняте депутатами міськради на сесії у листопад 2019 р. Інспекція з паркування перевірятиме, як водії дотримуються правил зупинки та стоянки. У випадках, коли будуть виявлені факти порушення цих вимог, інспектори матимуть повноваження накладати штрафи.

Наразі передбачено 6 вакансій у службі – 5 інспекторів та начальник відділу. Серед основних вимог для кандидатів – громадянство України, знання державної мови, наявність довідок з військкомату та диплому про вищу освіту рівнем не нижче бакалавра. Обов’язкове заповнення декларації про доходи. Вітається наявність водійського посвідчення та знання правил дорожнього руху.

– Нині подано багато заявок, ще більше людей телефонують проконсультуватися. Цікаво, що чимало претендентів мають досвід роботи в правоохоронних органах. Головний обов’язок інспекції – це не штрафи та покарання, а покращення рівня безпеки в місті. Ми хочемо, щоб люди могли вільно та спокійно пересуватися основними дорогами міста, щоб не було скупчення автомобілів, які стоять на перехрестях, прямо на переходах, на зупинках, створюючи перешкоди для курсування пішоходів та транспорту. Робота в першу чергу буде спрямована на попередження порушень та проведення профілактично-роз’яснювальних бесід. Якщо водій підійшов і одразу виправив свою помилку – переставив авто, то інспектор обмежиться усним попередженням. Якщо водія немає або він відмовляється переставляти транспортний засіб – інспектор буде зобов’язаний накласти на порушника штраф, – розповів заступник директора департаменту правового забезпечення Запорізької міської ради Віктор Низовцев.

Розміри штрафу залежатимуть від виду порушення – якщо авто знаходиться у зоні дії знаку про заборонену стоянку, то штраф складатиме 250 гривень, якщо це стоянка з порушенням правил дорожнього руху, яка створює небезпеку – зупинка авто на переході, зупинці тощо – штраф підвищиться до 510 гривень. Законодавством передбачено, що порушник протягом 10 банківських днів з моменту отримання постанови може сплатити штраф добровільно і отримати 50-відсоткову знижку. У разі несплати штрафу та ігнорування постанови інспекція взаємодіятиме з виконавчою службою – у такому випадку штраф збільшуватиметься вдвічі, а на транспортний засіб накладатиметься арешт та авто оголошуватиметься у розшук.

Інспектори працюватимуть попарно на попередньо визначених маршрутах. Розпочне патрулювання служба із центру міста. Штат новоствореного підрозділу буде забезпечений усім необхідним – інспектори матимуть спеціальну форму, посвідчення, планшет, мобільний принтер для друку постанови та термінал для можливості сплати водіями штрафу на місці.

– Вже з’явився міф, що інспектори будуть збирати гроші за паркування. На сьогоднішній день інспектори можуть і повинні виконувати функцію контролювання оплати вартості паркування на платних майданчиках. Це активно діє у Києві, де дуже багато парковок, паркоматів. У нашому місті цього поки що не передбачено, у першу чергу ми хочемо навести лад з порушеннями правил дорожнього руху щодо зупинок та стоянок автомобілів, – зазначив Віктор Низовцев.

Охочі спробувати себе у ролі інспекторів з паркування можуть звертатися до кадрової служби департаменту правового забезпечення за телефоном 224-23-66. Документи прийматимуться до 19 січня, після чого буде проведено конкурс. Обрані кандидати пройдуть обов’язкове навчання та деякий час пропрацюють в ознайомчому режимі. Повноцінно інспектори з паркування здійснюватимуть патрулювання вже на початку весни.

(Visited 89 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *