Громадські активісти ініціативи «Захистимо Протасів Яр» спільно з київською громадою виграли у Верховному Суді у справі «Корбан проти Романа Ратушного і ГО «Захистимо Протасів Яр». Верховний Суд України скасував постанову Київського апеляційного суду на користь Корбана і направив справу на новий розгляд в апеляцію.
Постанову Верховний Суд виніс 8 лютого цього року, – повідомляє сайт ZMINA.
Відповідно до неї скасували рішення, ухвалене в першій інстанції Солом’янським райсудом, яким вимоги колишнього керівника апарату Дніпропетровської обласної державної адміністрації та ексголови партії УКРОП Геннадія Корбана переважно задовольнили.
Йдеться про справу про захист честі та гідності останнього, зокрема про поширення Ратушним інформації щодо причетності Корбана до компанії-забудовника – ТОВ «Дайтона Груп», спроб забудови Протасового Яру та морально-етично-кримінальних якостей політика.
Корбану присудили компенсацію за “моральні страждання” у розмірі 25 тисяч гривень.
Тобто, депутати Київради підтримали рішення, аби на обох схилах Протасового Яру був ландшафтний заказник.
Зберегти територію від забудови в пам’ять про Романа Ратушного обіцяв мер Києва Віталій Кличко під час прощання з загиблим активістом. Ратушний спочатку брав участь в акціях протесту проти забудови Протасового Яру, потім став головою ініціативи, а невдовзі й громадської організації «Захистимо Протасів Яр».
Не доживши до своїх 25-ти, Роман Ратушний загинув 9 червня в бою під Ізюмом. З першого дня повномасштабного вторгнення Росії він брав участь у боях під Києвом, а потім у складі 93 ОМБр «Холодний Яр» звільняв Тростянець, воював на Сумщині та під Ізюмом на Харківщині.
Одна з вулиць столиці – колишня Волгоградська в Соломʼянському районі – тепер має ім’я Романа Ратушного.
Про життя та діяльність Романа, а також спогади про нього – в матеріалі ZMINA: «Удар під дих цілому поколінню»: друзі та однодумці – про загибель на війні київського активіста Романа Ратушного
У Запоріжжі сесія міськради підтримала рішення присвоїти ім’я загиблого правозахисника Дениса Тарасова багатостраждальному, вирубленому забудовниками парку навпроти універмагу «Україна». За деякий час до цього петиція за це рішення за добу зібрала підписи запоріжців.
Удова героя, Катерина Тарасова, мала виступ перед депутатами, про що повідомила на своїй сторінці у Фейсбуці: “Громада! Так, я виступала перед депутатами. Я промовила одну главну тезу, що зараз народ України відчуває одну спільну колективну травму, біль, жах, відчай. Але вилікувати нас зможе колективна життєстійкість і віра у чудо, … що Запоріжжя стане Містом-садом. Я попросила подарувати людям чудо і віру, і першим кроком стане те, що в місті з’явится сквер имені Дениса Тарасова.
І чудо стало, 33 голоса з 34 присутніх.
Дякую Инна Пенчук, за наполегливість
Дякую Громаді за підтримку, за голоси зібрані майже за добу.
Дякую депутатам за позицію.
Дякую тобі, Денис Тарасов, що з неба нам допомогаешь змінювати Місто і Країну”.
Катерина сказала можновладцям: “Подаріть чудо запоріжцям. Нехай у місті буде чудова паркова культура, здорова екологія.
І коли ми відбудуємось – а ми відбудуємося – це буде місто, в якому хочеться жити.
Бо Денис загинув саме за це”.
Між тим, процедура надання скверу імені Дениса Тарасова не розпочата.
Підготувала Інеса АТАМАНЧУК за матеріалами відкритих інтернет-джерел