Виставка розміщена на другому поверсі ТРЦ Gulliver й працюватиме до 25 грудня у години роботи центру (з 10.00 до 22.00). Вхід вільний.
Експозиція налічує 27 яскравих світлин про Антарктику, станцію «Академік Вернадський», криголам «Ноосфера», дослідження українських полярників та полярниць, зміну клімату.
Тішимося, що відкриття зібрало чимало гостей, а відвідувачі ТРЦ постійно зупинялися біля фотократин та з цікавістю їх розглядали.
“Якщо науковцям абсолютно зрозуміло, для чого Україні антарктична станція і що ми робимо на крижаному континенті, то іншим людям це часто треба роз’яснювати. А для цього треба різні інструменти. Звісно, ми розуміємо, що кількість людей, яка прийде на наш сайт чи в соцмережі, буде незрівнянно меншою, ніж за один день проходить тут. Щиро раді, що один з найбільших ТРЦ України долучився до популяризації науки, і сподіваємося, що це буде підхоплено”, – зазначив директор НАНЦ Євген Дикий під час події.
Він нагадав, що робота українців в Антарктиці має значення для всього світу, зокрема, наші геофізичні та метеорологічні дані щодня використовують для систем навігації, прогнозів погоди, кліматичних моделей тощо. Загалом же ці ряди даних є одними з найдовших в Антарктиці і мають величезну цінність завдяки своїй безперервності.
Планується, що наступного року експозиція мандруватиме Україною.