У День Гідності та Свободи відбулася спільна міжконфесійна молитва за Україну та борців за свободу біля екуменічного храму Архістратига Михаїла та українських новомучеників Української греко-католицької церкви на алеї Героїв Небесної Сотні.
Як повідомляє кореспондент Укрінформу, серед учасників молебню були лідери церков і релігійних організацій України, родини загиблих майданівців, громадські активісти та учасники Революції Гідності.
Після молитви на знак пам’яті про загиблих захисників України пролунав Дзвін Гідності, відбулося покладання квітів до портретів Героїв Небесної Сотні та запалення лампадок.
Як наголосив під час свого виступу директор Національного музею Революції Гідності Ігор Пошивайло, багато Героїв Небесної Сотні були з патріотичних родин, котрі боролися за українську свободу, незалежність ще у часи визвольних змагань.
Також чимало з них були учасниками Революції на граніті та Помаранчевої революції.
«Тяглість боротьби – це насамперед ті уроки, про які ми постійно говоримо. І, очевидно, не всі уроки українці вчать на відмінно, тому історія повторюється і наш ворог і досі не полишив плани підкорити Україну і знищити українців як націю. У ці дні ми повинні говорити про героїзм, мужність, жертовність, вдячність і єдність. У єдності наша сила», – сказав він.
У свою чергу очільниця громадської організації “Родина Героїв Небесної Сотні” Наталія Дигдалович зазначила, що під час російсько-української війни «кремлівський режим намагається переписати історію Майдану, піддати ревізії нашу свободу і незалежність».
«Їхня мета – не лише дискредитувати Революцію гідності, але і поставити під загрозу основи нашої державності. Наша відповідь – це побудова сильних, демократичних, відкритих інституцій, які служать народу, а не окремим групам. Це створення системи, де кожен чиновник правоохоронець і суддя підзвітний громадянам. Це наша пам’ять і шана тим, хто віддав своє життя за Україну, і наш обов’язок перед майбутніми поколіннями українців», – сказала Дигдалович.
Нагадаємо, сьогодні, 21 листопада, в Україні відзначається День Гідності та Свободи, встановлений на честь початку цього дня двох знаменних подій у новітній українській історії – Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.
https://www.ukrinform.ua/rubric-society/3929720-u-den-gidnosti-ta-svobodi-vidbulasa-spilna-mizkonfesijna-molitva-za-ukrainu.html#