Штучний інтелект масово увійшов у наше життя на початку 2023 року. Ріст його популярності вимагав появи численних датацентрів для обробки даних, що потребували все нових великих джерел електроенергії, які не були передбачені ще 3-5 років тому.
На кінець 2024 року більшість датацентрів працювали в США, за ними йшли Німеччина, Британія та КНР: у США – 2701, у Німеччині та Британії – 487 та 456, в КНР та Канаді – 443 та 328 відповідно.
Принаймні 30 відсотків потреб таких датацентрів у США покривається за рахунок спалювання природних копалин, зокрема, вугілля. Це своєю чергою призводить до різкого росту забруднення повітря. І мова йде лише про США, адже масштаби забруднення у КНР оцінити неможливо через закритість країни та неправдивість даних, що зазвичай поширює місцева преса.
Дослідники били на сполох щодо росту викидів від центрів обробки даних ще 2017 року, але з того часу ситуація лише погіршилася.
Сьогодні великі центри обробки даних відповідають за майже один відсоток викидів, пов’язаних з енергією в усьому світі. Швидкий ріст галузі поглиблює проблему, адже очікується, що споживання енергії зросте до 2500 ТВг до 2030 року