В самый канун нападения россии на Украину, 23 февраля, на заседании Запорожского исполкома как раз рассматривался вопрос летнего оздоровления детей в 2022 году. На эти цели из городского бюджеты решили выделить 21,4 млн грн. В течение июня-августа планировалось направить в загородные детские оздоровительные учреждения 1779 детей льготных категорий. Также летом должны были работать 30 пришкольных лагерей, где смогли бы отдохнуть [с полным дневным пребыванием и питанием] около двух тысяч детей.
Но война перечеркнула эти планы. Морское побережье области, где размещается большинство детских оздоровительных центров, временно оккупировано рашистами. Да и в другие лагеря опасно привозить детей из-за возможных вражеских обстрелов.
Секретарь Запорожского горсовета Анатолий Куртев, который вел упомянутое заседание, недавно написал в своем телеграмм-канале:
“Цього року через рашистську окупацію значної частини Запорізької області наші діти позбавлені відпочинку на узбережжі рідного Азовського моря. Тим не менше, завдяки професійній роботі наших Збройних Сил, які стоять на захисті Запорізького краю, ми маємо можливість проводити у Запоріжжі різноманітні творчі та розвиваючі дитячі заходи і відволікати таким чином наших дітлахів від життя в умовах воєнного стану.
На цей час у Запоріжжі продовжують функціонувати оновлені міські бібліотеки, в яких для дітей проводиться багато розвиваючих занять. Також у Хортицькому та Заводському районах міста щодня працюють два арт-майданчики, де маленькі запоріжці можуть взяти участь у різних заходах на свіжому повітрі.
Окрім того, зараз у Запоріжжі відкрито «Літню школа мистецтв». Це проєкт, який розпочав свою роботу на початку літа одночасно у всіх мистецьких школах міста. Щосуботи там проходять різноманітні творчі заняття, зокрема, музичні, хореографічні та театральні. Усі вони відбуваються із дотриманням заходів безпеки. Під час сигналів повітряної тривоги дітлахів негайно проводять до укриття. Після закінчення тривоги заняття продовжуються.
Взяти участь у «Літній школі мистецтв» дуже просто. Достатньо лише зателефонувати до тієї мистецької школи, яка вам сподобалася, та зареєструвати в ній свою дитину. Взагалі ми запрошуємо до школи дітей від пʼяти до дванадцяти років, але приходять до нас і більш старші діти, і взагалі дорослі люди. За увесь час послугами «Літньої школи мистецтв» скористалися вже більше трьох тисяч дітей та дорослих, у тому числі й люди зі статусом внутрішньо переміщених осіб”.