Напередодні нападу росії на Україну, 23 лютого, на засіданні Запорізького виконкому саме розглядалося питання літнього оздоровлення дітей у 2022 році. На ці цілі з міського бюджету вирішили виділити 21,4 млн. грн. Протягом червня-серпня планувалося направити до заміських дитячих оздоровчих закладів 1779 дітей пільгових категорій. Також влітку мали працювати 30 пришкільних таборів, де змогли б відпочити [з повним денним перебуванням та харчуванням] близько двох тисяч дітей.
Але війна перекреслила ці плани. Морське узбережжя області, де розміщується більшість дитячих оздоровчих центрів, тимчасово окуповано рашистами. Та й до інших таборів небезпечно привозити дітей через можливі ворожі обстріли.
Секретар Запорізької міськради Анатолій Куртєв, який вів згадане засідання, нещодавно написав у своєму телеграм-каналі:
“Цього року через рашистську окупацію значної частини Запорізької області наші діти позбавлені відпочинку на узбережжі рідного Азовського моря. Тим не менше, завдяки професійній роботі наших Збройних Сил, які стоять на захисті Запорізького краю, ми маємо можливість проводити у Запоріжжі різноманітні творчі та розвиваючі дитячі заходи та відволікати таким чином наших дітлахів від життя в умовах воєнного стану.
На цей час у Запоріжжі продовжують функціонувати оновлені міські бібліотеки, в яких для дітей проводитиметься багато розвиваючих зайнять. Також у Хортицькому та Заводському районах міста щодня працюють два арт-майданчики, де маленькі запоріжці можуть взяти участь у різних заходах на свіжому повітрі.
Окрім того, зараз у Запоріжжі відкрито «Літню школу мистецтв». Це проект, який розпочав свою роботу на початку літа одночасно у всіх художніх школах міста. Щосуботи там відбуваються різноманітні творчі заняття, зокрема, музичні, хореографічні та театральні. Усі вони відбуваються із дотриманням заходів безпеки. Під час сигналів повітряної тривоги дітлахів негайно проводять до укриття. Після закінчення тривоги заняття продовжуються.
Взяти участь у «Літній школі мистецтв» дуже просто. Достатньо лише зателефонувати до тієї мистецької школи, яка вам понравилася, та зареєструвати в ній свою дитину. Загалом ми запрошуємо до школи дітей від п’яти до дванадцяти років, але приходять до нас і старші діти, і взагалі дорослі люди. За всю годину послугами «Літньої школи мистецтв» скористалися вже понад три тисячі дітей та дорослих, у тому числі й люди зі статусом внутрішньо переміщених осіб”.