До Держдуми рф внесли законопроєкт про визнання “незаконним” рішення радянської влади 1954 року передати Україні Крим.
Про це інформує ZMINA.UA із посиланням на російські видання “Медуза“ та “Интерфакс“.
Автори документа пропонують визнати рішення про передання Криму “незаконним”, таким, що нібито не відповідає основним принципам правової держави та міжнародного права.
“Рішення про передання Кримської області зі складу РРФСР до складу УРСР, ухвалене 1954 року нормативно-правовими актами, що не мають юридичної сили, з порушенням Конституції РРФСР та Конституції СРСР, визнати незаконним, невідповідним основоположним принципам правової держави та міжнародного права”, – мовиться в законодавчій ініціативі.
На думку депутатів, передання Криму необхідно визнати “незаконним”, щоб “вибити ґрунт з-під пропаганди влади України, яка говорить про окупацію Криму у 2014 році”.
Автори вважають, що начебто після визнання рішення 1954 року недійсним союзникам України “стане набагато складніше підтримувати претензії Києва щодо повернення Криму Україні”.
Авторами законопроєкту є депутат Костянтин Затулін та сенатор Сергій Цеков від партії “Единая Россия”.
Нагадаємо, 2014 року Росія здійснила військову операцію із захоплення Кримського півострова та провела там нелегітимний “референдум”.
20 лютого 2014 року, під час візиту до Криму помічника президента РФ Владислава Суркова, з Козачої бухти Севастополя, де базувалася 810 бригада морської піхоти Чорноморського флоту РФ, у напрямку виїзду з міста вийшла колона БТРів.
Наступного дня російська влада пояснила це тим, що Чорноморський флот РФ у Криму переводить свої частини на “посилений режим охорони через складну політичну ситуацію в Україні”. Йшлося, що частини морської піхоти повинні посилити охорону військових частин РФ не тільки в Севастополі, але й в інших регіонах Криму.
Окупаційна влада твердить, що вона здійснила військову операцію із захоплення Кримського півострова без жодної краплі крові. Утім, у перші дні російської агресії кримчани висловлювали свій протест окупантам, виходили на мітинги та акції протесту, наражаючи своє життя на небезпеку. Відбувалися свавільні затримання та насильницькі викрадення українців і кримських татар, також під час військової операції РФ загинули громадяни України.
День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя Україна щороку відзначає 26 лютого. Цю дату присвячено найбільшому мітингу на підтримку територіальної цілісності України та спротиву під стінами Верховної Ради Автономної Республіки Крим.
Як пояснив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, 26 лютого Москва хотіла за допомогою позачергового засідання кримського парламенту створити “гламурну картинку, що, мовляв, кримчани просяться до Росії”.
Саме цього дня Росії не вдалося реалізувати “мирний сценарій” приєднання півострова через голосування парламенту, і вранці наступного дня вона розгорнула військову операцію, захопивши будівлю парламенту Автономної Республіки Крим.
Міжнародна спільнота, за винятком кількох країн, продовжує вважати Крим частиною України.