• Архив газеты
  • История
  • Об издании
  • Контакты
  • Рекламодателям
  • Выбрать язык сайта
  • Українська
  • Русский
Газета МИГ
  • Новости Запорожья
    • ЖКХ, Транспорт
    • Здоровье, спорт
    • Культура, учеба
    • Политика, право
    • Происшествия
    • Финансы, экономика
  • Украина и Мир
  • Важно
  • Спецпроекты
    • Факты – лекарство против фейков
      • Выпуск 1
    • Виконані
      • Слово правди – наша зброя
        • Спецвипуск 1
        • Спецвипуск 2
        • Спецвипуск 3
        • Спецвипуск 4
        • Спецвипуск 5
        • Спецвипуск 6
        • Спецвипуск 7
        • Спецвипуск 8
        • Спецвипуск 9
        • Спецвипуск 10
      • Запорожье: 45 км к линии фронта
      • Правда кривду переможе!
    • Евроинтеграция
    • Реформы
    • Украина-ЕС
  • Публикации
    • Удивительное Запорожье
      • История успеха
      • Персоны
      • Точка на карте
    • Искусство, досуг, туризм
    • Медицина, экология
    • Политика, потребитель
    • Разное
  • Интересно
  • Инфографика
Газета МИГ
No Result
View All Result

Головна » Спецпроекты » Мы садили лавандин. Много нас, а он один!

Мы садили лавандин. Много нас, а он один!

В етно-селе, в Геленджинке Запорожской области, появилось Sea of tranquility – «Море покоя»

by inesa
06/06/2024
in Спецпроекты
0
Ми садили лавандин…  Нас багато – він один
563
VIEWS

Віршик, знайомий з дитинства, у подіях травня в селі Геленджику, що Михайло-Лукашівської громади, зазвучав новими сенсами.

Нащо ділити? [У віршику, як відомо, звірі ділили апельсин, екзотику радянського дитинства]. Краще ми поділимося. Тож, команда БФ «Меморі 86» вирушила до Геленджику, щоб поділитися радістю спільної роботи та спільними надіями на те, що скоро тут на березі ставка заквітне чарівна галявина.

Тож, на підготовленому місці на території історико-туристичного комплексу зеленого туризму «Етно-село», у Парку історичних періодів, цього трохи спекотного дня садили лавандин.

Теж екзотика? Ні, ми цю ароматну рослину знаємо. Її можна побачити у Запоріжжі, на газонах біля різноманітних закладів міста. Там, де розуміються не тільки на красі, а й на ароматах зелених насаджень.

А тут – тисяча кущиків, які за проєктом Sea of tranquility – «Море спокою» українською [керівник – Денис Мігуля] привезли на висадку до етно-села. Проєкт здійснюється завдяки грантовій підтримці ГО QWERTY COMMUNITY.

Ця тисяча шматочків землі із бадьорими підрощеними рослинкам потребувала підготовленого місця для подальшого життя та росту. Лавандинки річного віку треба було розпакувати, посадити, полити, припушивши землю довкола. Це велика робота для дружнього товариства.

Створення Моря спокою у Геленджику

По-перше, чудовій ініціативі проєкту потрібні були консультанти.

Тож, із вдячністю відзначаємо професійну роботу родини Сус із села Матвіївка. Завдяки Тетяні, Валентині та Олександру робота із закладки лавандинового поля набула системності.

Відстань між кущиками, які тільки наразі такі маленькі, а згодом стануть розлогими заквітчаними півкулями, – 1,4-1,5 метра. Мотузка із вузликами – ноу-хау пані Тетяни – стала зручним знаряддям у руках учасників.

Швидко організували й постачання води – і для того, щоб намочити розсаду, і щоб полити лунку, і щоб напоїти рослинку…

Як приємно брати маленькі горщики в руки та легко виймати маленькі лавандинки, які пахнуть від найлегшого торкання…

Один, два,.. двадцять,.. сто,.. двісті…

Працюємо поруч, нас багато…

“Лавандинове поле – це була мрія”

Так, працюючи поруч, в одній команді, сказала голова Михайло-Лукашівської громади Олена Миколаївна Байдукова.

І це велика радість – долучитися до втілення своєї мрії. Разом із пані Оленою приїхали співробітники, молодь та дівчата з Михайло-Лукашевого та навіть гості із Вільнянська.

Тож, до створення у вільнянському степу на березі ставка річки Луб’яшівка приєдналися робочі руки Михайло-Лукашівської громади. На фото – старт цього насиченого дня.

Sea of tranquility – «Море спокою» – спільна мрія десятків натхненних людей.

Приємно навіть доторкнутися до кущика, що дарує аромат.

На фото – Олена Байдукова та її заступниця Леся Кубишкіна

 

 

 

найомимося: ми разом саджали лавандин!

Благодійний фонд «Меморі 86» – це злагоджена команда дорослих людей. До неї, бо ж робота велика, долучилася молодь, діти. І не тільки. Завдяки ефективній промоції проєкту, яку провадив його керівник Денис Мігуля, до Sea of tranquility приєдналася молодь із Запоріжжя та Вільнянщини.

Хлопці завзято носили воду зі ставка. Дівчата розкладали до лунок молоді лавандинові кущики. Малеча, вдягнувши дорослі захисні рукавички, працювала поруч із мамами та друзями так серйозно, що… робота йшла швидко та організовано!

“Вона любить землю так, як її тато”, – пояснила мама маленької Ані.

Ця дівчинка у рожевій панамці з ягідками ще долучиться до конкурсу від «Меморі 86»…

Лавандинове поле нас єднає

Запрошення долучитися до ініціативи «Меморі 86» та взяти участь у висадці лавандина прийняли й друзі «Меморі86», пані з Гуляйполя.

Потоваришували із вимушеними переселенками, коли надавали гуманітарну допомогу – бо, спілкуючись, знайшли багато спільних інтересів. Це й театр, й літературні зустрічі, й мистецькі виставки та ярмарки.

Та найбільше нас подружила участь у майстер-класах, які проводив благодійний фонд. Бо  саме творчістю заповнювали жінки вільний час у рідному Гуляйполі.

Лавандова ж тема – як аромат та як елемент дизайну, зачарувала усіх.

Тож, пані гуляйпільського походження з радістю вирушили  в «Етно-село», щоб долучитися до проєкту Sea of tranquility.

Лавандин – лавандовіший за лаванду!

До заходів цього чарівного дня підготували квіз – таку собі вікторину про рослину-героя нашого проєкту.

Цікаво було дізнатися, що лавандин – це гібрид двох видів, отриманий в результаті природного або штучного схрещування лаванди широколистої та лаванди вузьколистої. Тож і називається латиною Lavandula hybrida.

Кущик лавандина зовні відрізняється від лаванди, квіти розташовані більш щільно, вони більші, ніж у лаванди.

А за кольором квітів лавандин значно ближче до «лавандового» кольору, бо сама лаванда – більш блакитна.

Лавандин зараз становить більше 80 відсотків загальної площі лаванди у всьому Провансі!

Дуже полюбляють цю рослину, завінчану квітковим вінком, бджоли.

Тож, команді, яка спромоглася дати аж три правильні відповіді на квізові питання про лавандін [це завзяті михайло-лукашівці] дісталася торбинка ласощів у подарунок. І що ж там було? Цукерки «Шалена бджілка»!

Ростіть, Моря спокою!

Лавандин – це не тільки прекрасна рослина, що додає краси і затишку нашому середовищу, але й чудовий спосіб об’єднати людей заради спільної мети – створення нової чарівної локації.

Тож, насправді 25 травня було створено два лавандових поля. Одне біля ставка, де невпинно кумкали жабки та кректали качки… Їм не заважала робота, а люди не порушили спокій тихої води, оточеної заростями осоки…

Друге поле стало галявиною при зоні відпочинку: щоб ароматами та ніжними кольорами оточити міні-готель та альтанку.

І  це вдалося!

Дівчинка у рожевій панамці

Її ім’я – Аня. У цей день вона не тільки не знімала синіх робочих рукавичок, допомагаючи дорослим садити маленькі лавандинчики…

Вона долучилася до проведення лотереї, на яку, отримавши номерки, чекали усі дорослі, а не тільки діти!

Тому серед переможців, які отримали на пам’ять про лавандиновий день в «Етно-селі» даруночки, були й щасливі дорослі.

А давала їм такий шанс радісно посміхнутися маленька дівчинка у рожевій панамці…

І сама вона отримала дарунок пазл із картинкою, яку створив, використавши можливості ШІ, Денис Мігуля. І, знаєте, яке чудо? Дівчинка Аня схожа на дівча з пазлу!

Інеса АТАМАНЧУК, фото авторки та учасників події

 

Новини від МИГа mig.com.ua в Telegram та Instagram та facebook. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/migcomua та facebook та  Instagram

Previous Post

В Запорожье популярный автобусный маршрут будет обслуживать новый перевозчик

Next Post

В Запорожье установлен новый рекорд Украины

inesa

Пов'язані статті

31 травня — День Києва
Календарь

31 мая – День Киева

31/05/2026
887
Програма ТК «Суспільне Запоріжжя» на неділю, 31 травня
Календарь

Программа ТК «Суспільне Запоріжжя» на воскресенье, 31 мая

31/05/2026
709
Церковне свято 31 травня: за що не рекомендується братися цього дня
Календарь

Церковный праздник 31 мая: за что не рекомендуется браться в этот день

31/05/2026
807
30 травня — День працівників видавництв, поліграфії і книгорозповсюдження
Календарь

30 мая – День работников издательств, полиграфии и книгораспространения

30/05/2026
805
Програма ТК «Суспільне Запоріжжя» на суботу, 30 травня
Календарь

Программа ТК «Суспільне Запоріжжя» на субботу, 30 мая

30/05/2026
905
Next Post
У Запоріжжі встановлено новий рекорд України

В Запорожье установлен новый рекорд Украины

Щоденники війни

Ориентировочные потери врага на 31 мая: 1 364 060 (+1560) человек, 1819 (+6) РСЗО, 42987 (+57) артсистем

Украина синхронизировала санкции с ЕС за причастность к агрессии рф

В Запорожье в результате удара по железной дороге погиб машинист

россия ударами «шахедов» уничтожила здание вокзала Шостка — «Укрзалізниця»

В Запорожье после удара дроном погиб мужчина: повреждены дом и три авто

В Запорожье после утренней атаки ещё один пострадавший, два дома повреждены

Важливо

Как готовить на индукционной плите без пригорания

Сергей Токарев о DIY-«Ульях»: как общинам создавать образовательные пространства

10 привычек для безопасности ваших аккаунтов

Ванная без сырости: практический опыт ВЕНКОН

Бритва, воск или лазер: как запорожцы решают вопрос нежелательных волос раз и надолго

Почему тиреотропный гормон считается ключевым маркером работы щитовидной железы?

Публікації

Запорожский SymphoKIDS вернулся с фестиваля во Франции

Сессия горсовета Запорожья рассмотрела 68 вопросов: от помощи армии до партнерства с Италией

В прифронтовом Запорожье повышают тарифы на холодную воду

От плена до пасеки: истории реинтеграции ветеранов в Запорожье

В Запорожье создали коллажи, которыми можно дополнить выставку современного искусства

Пленэр «Запорожский пейзаж»-2026: созданы первые наброски

Важно

Как готовить на индукционной плите без пригорания

Сергей Токарев о DIY-«Ульях»: как общинам создавать образовательные пространства

10 привычек для безопасности ваших аккаунтов

Ванная без сырости: практический опыт ВЕНКОН

Бритва, воск или лазер: как запорожцы решают вопрос нежелательных волос раз и надолго

Почему тиреотропный гормон считается ключевым маркером работы щитовидной железы?

Интересно

В Грузии впервые открыли винный погреб Сталина: на аукцион выставят 40 тысяч бутылок

30/05/2026
886

В Карпатах 1° мороза и идет снег

30/05/2026
987

Голубое микрополнолуние в мае 2026: когда смотреть, что нельзя делать и чего ждать

30/05/2026
1.2k

«Укрзалізниця» на лето добавляет рейсы и назначает дополнительные поезда

30/05/2026
880

Ледокол «Ноосфера» завершил пятый антарктический сезон: судно вернулось в Кейптаун

29/05/2026
932

Погода в Запорожье 30-31 мая: подробный прогноз синоптиков

29/05/2026
716

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/migcomua

«Сильніші разом: Медіа та Демократія»

Здійснено за підтримки програми «Сильніші разом: Медіа та Демократія», що реалізується WAN-IFRA у партнерстві з АНРВУ та MBL за підтримки Норвегії.

Погляди авторів не обов’язково відображають офіційну позицію партнерів програми.

Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та Ukrainian Media Fund в рамках проєкту Хаб підтримки регіональних медіа.

Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Контакты

Адрес редакции:
г. Запорожье, пр. Соборный, дом. 152, , 5 этаж
Адрес для корреспонденции:
а/я 8030, г. Запорожье, индекс 69095 Приемная (061) 7875211,
[email protected]
Вы стали свидетелем важного события? Хотите поделиться с редакцией своим мнением?
Напишите нам [email protected] – мы обязательно свяжемся с вами.
Рекламная служба газет
«МИГ», «Авоська» и сайту:
[email protected],
[email protected] Администратор сайта :
[email protected] Использование материалов, опубликованных на сайте, разрешается с указанием ссылки на официальный сайт газета МИГ
Служба распространения печатной продукции (097) 049-96-41
По всем вопросам, связанным с оформлением подписки с доставкой
https://www.facebook.com/migcomua
газети МИГ

Метки

ГСЧС ДСНС Запоріжжя ДТП ЗОВА Запорожье НПУ Новости Запорожья ПРОГНОЗ Свет Украина Фото адреса взрывы война война с рф время графики движение деньги дети дома запорожская область криминал новини новости новости_Запорожье новости_Запорожья обстрел отключение отключения очереди погода пожар полиция поліція_Запоріжжя помощь ремонт рф синоптик спасатели суд температура транспорт электричество электроэнергия
  • Українська
  • Новости Запорожья
    • ЖКХ, Транспорт
    • Здоровье, спорт
    • Культура, учеба
    • Политика, право
    • Происшествия
    • Финансы, экономика
  • Украина и Мир
  • Важно
  • Спецпроекты
    • Факты – лекарство против фейков
      • Выпуск 1
    • Виконані
      • Слово правди – наша зброя
      • Запорожье: 45 км к линии фронта
      • Правда кривду переможе!
    • Евроинтеграция
    • Реформы
    • Украина-ЕС
  • Публикации
    • Удивительное Запорожье
      • История успеха
      • Персоны
      • Точка на карте
    • Искусство, досуг, туризм
    • Медицина, экология
    • Политика, потребитель
    • Разное
  • Интересно
  • Инфографика
Рекламодавцям
No Result
View All Result