ДЕНЬ 683-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ — DAY 683 RUSSIAN AGRESSION
Міжнародний день програмістів щорічно відзначають 7 січня. Це свято пов’язане з надзвичайно важливою на сьогодні професією. Люди, які займаються програмуванням, суттєво полегшують наше життя.
Нині IT стала не просто прибутковою, а й надзвичайно важливою справою. Оскільки фахівці цієї сфери працюють в інформаційному та кіберпросторі України, захищають сайти від атак. Також IT-фахівці створюють важливі застосунки для військових, завдяки яким вони знищують ворога.
Перший комп’ютер з’явився в США у 1946 році.
Джон Преспер Екерт і Джон Моклі розпочали розробку UNIVAC у квітні 1946 року. Вони були частиною групи вчених і математиків, які створювали комп’ютерні системи для США під час Другої світової війни. Їхній електронний і цифровий інтегратор і комп’ютер (ENIAC) на основі перфокарти допоміг військовим підвищити точність артилерійського вогню.
Після війни Екерт і Моклі намагалися комерціалізувати цю технологію, але їхній роботодавець, Університет Пенсільванії, відмовився. У 1946 році вони залишили науку, заснувавши компанію Eckert-Mauchly Computer Corporation.
Міжнародний день дурної ходи 7 січня відзначається з 2012 року.
Ідея святкування навіяна славнозвісним скетчем із британського серіалу «Летючий цирк Монті Пайтона», де головний герой Джона Кліза є держслужбовцем, що дурною ходою направляється до міністерства. Саме у цей день січня була проведена перша демонстрація на честь дурної ходи. Люди вирішили не змінювати традиціям і тепер ця дата є постійною.
Організатори свята згодом отримали підтримку від самого Монті Пайтона і стали щорічно проводити фестивалі у чеському містечку Брно. Девізом людей, що виходять святкувати на вулиці, є: «Головне – отримуй задоволення». День дурної ходи святкують у багатьох країнах Європи та світу: в Угорщині, Чехії, Австралії, Бразилії, Британії, Канаді та Ісландії. У Німеччині постійно проводять флешмоби, присвячені цьому дню.
7 січня в Італії — День прапора, у Гані — День Конституції, у Вірменії — День поминання мертвих, у США — День темпури (страв японської кухні з риби, морепродуктів і овочів, приготованих у клярі), День стародавнього каміння і День — Я більше не збираюся цього терпіти. У Єгипті — День богині Сехмет, у Японії — фестиваль семи трав.
Як назвати дитину, яка народилася 7 січня
Ііменини: Карл, Фелікс, Іван, Афанасій, Василь, Пафнутій.
Талісманом людини, народженої 7 січня є яшма. Досить поширений мінерал, який відносять до кварців. Здавна яшмі приписували магічні властивості. Наприклад, вірили, що талісман з цього каменю допоможе важкохворим вилікуватися.
В цей день народилися:
- 1928 рік — український композитор, музикознавець Антон Муха;
- 1945 рік — український письменник, журналіст Юхим Гусар;
- 1965 рік — українська політична діячка Супрун Людмила Павлівна.
Пам’ятні дати 7 січня
- 1558 рік — французи займають Кале, останнє континентальне володіння Королівства Англія у Франції;
- 1610 рік — через телескоп Падуанського університету Галілео Галілей вперше побачив чотири найбільших супутники Юпітера;
- 1714 рік — британець Генрі Мілль отримує патент на друкарську машинку (яка ніколи не була прийнята до виробництва);
- 1782 рік — у Філадельфії відкривається перший американський комерційний банк, Банк Північної Америки, що слугував першим де-факто центральним банком США;
- 1785 рік — француз Жан-П’єр Бланшар і американець Джон Джеффріс на повітряній кулі перелітають з британського Дувра до французького Кале;
- 1797 рік — Циспаданська республіка (Реджо-Емілія) вперше використовує італійський триколор як національний прапор;
- 1839 рік — день народження фотографії;
- 1887 рік — американець Томас Стівенс із Сан-Франциско завершує першу навколосвітню подорож на велосипеді;
- 1927 рік — роблять перший трансатлантичний телефонний дзвінок з Нью-Йорка у Лондон;
- 1929 рік — у Нью-Йорку молоко вперше у світі починають продавати в картонних пакетах;
- 1929 рік — виходить друком один із перших пригодницьких коміксів — «Тарзан»;
- 1949 рік — університет Південної Каліфорнії в Лос-Анджелесі оголошує про одержання першої фотографії генів;
- 1953 рік — президент США Гаррі Трумен оголошує про наявність у Сполучених Штатів водневої бомби;
- 1979 рік — вторгнення в’єтнамських військ скидає режим червоних кхмерів у Камбоджі та припиняє організований останніми геноцид;
- 1980 рік — Індіра Ганді знов стає прем’єр-міністром Індії;
- 1989 рік — наслідний принц Японії Акіхіто проголошується новим імператором;
- 1992 рік — Португалія визнає незалежність України;
- 1992 рік — телефонна компанія AT&T випускає перший відеотелефон;
- 1999 рік — у Сенаті США починаються слухання щодо імпічменту президента Білла Клінтона, якого звинуватили у брехні під присягою про стосунки з Монікою Левінскі;
- 2015 рік — теракт у Парижі: двоє озброєних ісламських терористів в масках нападають на редакцію сатиричного журналу «Charlie Ebdo» і вбивають 12 осіб.
Церковне свято. Православна церква України відзначає Собор Івана Предтечі. Свято настає наступного дня після Хрещення. Сьогодні згадують Івана Хрестителя — людину, яка хрестила Ісуса.
У цей період добігають кінця Святки і починається період гулянь і весіль, який називався М’ясоїд. Якщо у Святки було прийнято відпочивати, то на М’ясоїд селяни поверталися до роботи. Молодь починала грати весілля.
За традицією, у свято 7 січня потрібно випити вранці склянку освяченої води, яку набрали в церкві на Водохреща. Тоді протягом року людина буде здоровою та щасливою.
Іменини: Карл, Фелікс, Іван, Афанасій, Василь, Пафнутій.