ДЕНЬ 984-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 984 RUSSIAN AGRESSION
Указ Президента України від 31 жовтня 1997 року № 1215/97 «Про День ракетних військ і артилерії» втратив чинність.
До сьогоднішнього указу військово-професійне свято «День ракетних військ і артилерії» відзначали 3 листопада. Воно було пов’язане з подіями Другої світової війни та мало радянське коріння.
Указом Президента України №748/2024 від 2 листопада 2024 року встановлено, що День ракетних військ та артилерії тепер відзначатимуть 4 грудня – у День вшанування святої Варвари.
З цією ініціативою виступило командування ракетних військ та артилерії, повідомляє Генштаб у телеграм.
Започаткування святкування 4 грудня, у День Святої Варвари, сьогодні відповідає духу і суті героїчних воїнів ракетних військ і артилерії, які захищають нашу свободу і Незалежність у боротьбі проти російських окупантів.
***
3 листопада День працівника соціальної сфери. Згідно з Указом Президента України від 13.04.1999 року №374/99 День соціального працівника відзначають в першу неділю листопада. Щорічно припадає на першу неділю листопада.
Це свято встановлено для вшанування всіх працівників соціальної сфери, які працюють над покращенням життя людей, надаючи соціальні послуги та підтримку тим, хто її потребує.
Ще в стародавньому світі в товариствах людей були ті, котрі відчували в собі сили допомогти іншим, спрямувати їх на вірний шлях.
Ще за часів життя стародавніх філософів починали формуватися такі сучасні науки як психологія, соціологія, правознавство.
Працівники соціальної сфери відіграють важливу роль у суспільстві, підтримуючи людей у складних життєвих ситуаціях, допомагаючи інвалідам, пенсіонерам, дітям-сиротам та іншим вразливим групам населення. Вони забезпечують соціальний захист, надають консультації, сприяють соціальній адаптації та покращенню якості життя.
3 листопада святкують Міжнародний день біосферних заповідників. Цей день присвячений підвищенню обізнаності про важливість біосферних заповідників у збереженні біорізноманіття та екосистем.
Біосферні заповідники — це особливі природні території, які відіграють ключову роль у збереженні рідкісних видів та екосистем, а також у підтримці балансу природних процесів.
Генеральна директорка ЮНЕСКО Одрі Азуле наголошує на важливості розуміння нашого впливу на живий світ. Вона підкреслює роль Всесвітньої мережі біосферних заповідників, яка охоплює 748 об’єктів у 134 країнах, у поліпшенні наших відносин з природою.
Також 3 листопада Всесвітній день медузи. Цей день присвячений підвищенню обізнаності про медуз і їхню роль у морських екосистемах. Ці унікальні істоти на 98% складаються з води. Вони не мають кісток, головного мозку та органів зору, але у них є 2 недосконалі нервові системи.
Прийнято вважати, що медузи мають прозоре тіло, але серед них зустрічаються яскраві представники, а деякі світяться червоним чи блакитним кольором.
Медузи відіграють важливу роль у підтриманні балансу в океанах, але вони також можуть бути небезпечними для людей через їхні ядовиті стріли.
Розміри цих істот варіюють від сантиметра до двох метрів.
Найбільшою вважається медуза Номура, вага якої складає понад 200 кг.
А ще 3 листопада Всесвітній день косплея. Це свято присвячене любителям косплея — культурного феномену, що полягає в перевтіленні у персонажів з популярних фільмів, коміксів, відеоігор, аніме та інших медіа. Цей день обрано не випадково, адже 3 листопада в Японії щорічно святкують день культури.
Свято косплея надає можливість краще пізнати персонажів коміксів, комп’ютерних ігор, аніме та манги, тому що зараз їх найчастіше обирають як образи для перевтілення.
/nachasi.com/creative
Але історія його походження почалася ще у 1939 році у Нью-Йорку. У той час там відбувалась конференція наукової фантастики, на яку письменники-фантасти Форест Акерман й Міртл Дуглас прийшли у костюмах персонажів фантастичних творів. Наступного разу кількість перевдягнених людей поширилась, і це стало доброю традицією. Але Друга світова війна змусила на деякий час забути про таке проведення свята, тому інтерес до костюмованих заходів відродився лише у 60-ті роки ХХ століття.
Косплей об’єднує людей, які не тільки створюють складні костюми, але й відтворюють характери та поведінку своїх улюблених персонажів. Це можливість виразити свою креативність, знайти однодумців та втілити фантазії у реальність.
Як назвати дитину, яка народилася 3 листопада
Іменини: Богдан, Василь, Володимир, Георгій, Іван, Ілля, Йосип, Микола, Олександр, Павло, Петро, Семен, Сергій, Федір, Ганна, Світлана.
Талісманом людини, народженої 3 листопада є бірюза.
Камінь примирення і боротьби зі злом. Бірюза здавна вважалася талісманом від поганих снів та пристріту.
Цього дня народилися:
- 1962 рік — українська письменниця Ірен Роздобудько;
- 1967 рік — український спортсмен, олімпійський чемпіон (2000) в стендовій стрілянині Микола Мільчев;
- 1969 рік — український бігун, рекордсмен України в бігу на 400 м з бар’єрами Олег Твердохліб.
Пам’ятні дати і події 3 листопада
- 1493 рік — Христофор Колумб відкриває Домініку;
- 1871 рік — у Центральній Африці знайдена зникає експедиція Девіда Лівінгстона;
- 1888 рік — знаходять останню жертву Джека-Різника;
- 1903 рік — Панама за підтримкою США відокремлюється від Колумбії;
- 1903 рік — нідерландський фізіолог Віллем Ейнтговен розробляє електрокардіограф;
- 1918 рік — Угорщина оголошує про своє відділення від Австрії;
- 1918 рік — Буковинське віче вирішує приєднати Північну Буковину до ЗУНР;
- 1927 рік — у Нью-Йорку під річкою Гудзон відкривають тунель Голланда — перший у світі підводний тунель для транспорту;
- 1943 рік — починається Битва за Київ;
- 1992 рік — президентом США стає Білл Клінтон;
- 1995 рік — учені Техаського університету уперше виділяють ген грудного раку;
- 2020 рік — президентські вибори у США між кандидатами Джо Байденом та Дональдом Трампом.
Цього дня народилися:
280 років від дня народження Фрідріха Людвіга Шредера (1744–1816), німецького актора, режисера, педагога, театрального діяча;
150 років від дня народження Флоренс Гамілтон Рендел Лайвсей (1874–1953), канадської письменниці, журналістки, перекладачки, дослідниці українського фольклору, популяризаторки українського художнього слова й мистецтва;
130 років від дня народження Якова Васильовича Гальчевського (1894–1943) українського письменника, педагога, громадського та військового діяча, члена УПА;
110 років від дня народження Катерини Миронівни Зарицької (1914–1986), української учасниці національно-визвольного руху, членкині ОУН, організаторки і керівниці Українського Червоного Хреста, зв’язкової Р. Шухевича;
110 років від дня народження Олега Павловича Куща (1914–1984), українського бібліографа, книгознавця;
110 років від дня народження Миколи Миколайовича Лисенка (1914–1995), українського історика;
90 років від дня народження Ігоря Миколайовича Бєлякова (1934–1993), українського кінооператора.
Джерела:
https://tsn.ua/other/yake-3-listopada-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-2690919.html
daytoday.ua/3-lystopada