ДЕНЬ 1039-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 1039 RUSSIAN AGRESSIO
28 грудня в Україні і світі святкують Міжнародний день кіно. Ця дата має особливе значення, адже саме 28 грудня 1895 року в Парижі, у Гранд-кафе на бульварі Капуцинів, винахідники кінематографа брати Люм’єр вперше публічно продемонстрували «сінематограф» — пристрій для показу рухомих зображень.
В той день було продано всього 35 квитків, вартістю один франк, зате потім до братів Люм’єрів шикувалися величезні черги бажаючих побачити кіно. Після такого успішного дебюту кінематограф швидко поширився по Європі.
Брати Люм’єр / Фото: Instagram
Ця подія вважається початком кінематографа як мистецтва та індустрії. Подія викликала величезний інтерес і стала проривом у розвагах, започаткувавши розвиток кінематографа у всьому світі.
Міжнародний день кіно святкує досягнення та вплив кінематографа як форми мистецтва, культурного феномену та потужного інструменту комунікації. Кіно здатне об’єднувати людей, розповідати історії, передавати емоції та сприяти розумінню різних культур.
Також 28 грудня День завантажень. Це неофіційне свято, яке святкують ентузіасти цифрового світу, зокрема розробники, користувачі програмного забезпечення та шанувальниками технологій.
Конкретної офіційної дати це свято не має, але часто його пов’язують із важливими подіями в історії цифрових технологій, наприклад, із запуском популярних продуктів або оновлень.
Щорічно 28 грудня світ відзначає День календаря, дата святкування обрана на честь видання першого цивільного календаря під редакцією Якова Браса у 1708 році. Яків Брас був керівником друкарської справи в московії, де раніше дотримувалися лише православних святок.
В Україні григоріанський календар ввели 25 (12) лютого 1918 року.
Термін «календар» має декілька трактувань:
це система відліку, яка базується на циклі зміни пір року та зміненні фаз Місяця;
перелік днів року з місячними й тижневими розділами;
періодичне видання зі списком днів, тижнів та місяців.
День “Подзвони другу” (Call a Friend Day) відзначають 28 грудня — це день, присвячений відновленню зв’язків з друзями через просту, але потужну силу телефонного дзвінка. У нашому швидкоплинному світі, де цифрова комунікація часто замінює особисте спілкування, цей день нагадує нам про важливість голосового зв’язку та підтримки стосунків із друзям
День “Подзвони другу” нагадує про важливість особистих зв’язків у нашому все більш цифровому світі. Це день, коли варто відсторонитися від життєвої метушні й приділити час тим стосункам, які приносять нам радість, комфорт і відчуття спільності. Це маленький жест, який може мати велике значення у ваших життях.
Як назвати дитину, яка народилася 28 грудня
Іменини: Георгій, Єгор, Іван, Лаврентій, Марк, Наталія, Анна, Варвара.
Талісманом людини, народженої 28 грудня, є опал.
Напівдорогоцінний камінь, який здатний захистити свого власника від негативу. Також опали допомагають розвинути творчі здібності.
Цього дня народилися:
- 1885 рік — український живописець, графік, скульптор, дизайнер, художник театру, архітектор Володимир Татлін;
- 1968 рік — український поет і дитячий письменник Іван Андрусяк;
- 1977 рік — український воїн, учасник російсько-української війни, спортсмен, підприємець, Герой України Макси́м Володи́мирович Ридза́нич.
Пам’ятні дати і події 28 грудня
- 1065 рік — у Лондоні засновують Вестмінстерське абатство — місце коронації англійських монархів;
- 1869 рік — американець Вільям Фінлі Семпл зі штату Огайо отримує патент на жувальну гумку;
- 1895 рік — в паризькому «Гран-кафе» брати Огюст і Луї Люм’єр проводять перший комерційний сеанс перегляду фільму, знятого за допомогою свого винаходу;
- 1908 рік — на півдні Італії стається найбільший із документально зафіксованих в Європі землетрусів — за різними даними загинуло 160-250 тисяч осіб;
- 1942 рік — під час Другої світової війни японська авіація розпочинає бомбардування міста Калькутта (Індія);
- 1973 рік — у Парижі друкують «Архіпелаг ГУЛАГ» Олександра Солженіцина — літературне дослідження репресивної системи Радянського Союзу за період 1918 — 1956 років;
- 1983 рік — створюють Шацький національний природний парк;
- 1987 рік — 76-річна кіпріотка Ківелі Папаїоанноу застрягає у ліфті крамниці, пробувши там до 2 січня (світовий рекорд тривалості перебування в ліфтах), харчувалася вона купленими продуктами;
- 1991 рік — незалежність України визнають Італія, Індонезія, Йорданія, Оман, Сирія, Японія;
- 1999 рік — у Туркменістані ухвалюють закон, за яким Сапармурат Ніязов стає довічним президентом країни;
- 2014 рік — завершується операція Міжнародних сил сприяння безпеці (ISAF).
Джерела:
https://tsn.ua/other/yake-28-grudnya-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-2729202.html
daytoday.ua/28-hrudnia