ДЕНЬ 1005-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 1005 RUSSIAN AGRESSION
24 листопада в Україні і світі святкують Міжнародний день Біблії. Цей день присвячений популяризації Святого Письма, заохоченню його читання та роздумів над його духовним змістом.
Припадає на третій понеділок листопада. В 2024 році цей день випадає на 24 листопада, а за ним слідує Міжнародний тиждень Біблії.
Ця книга завжди була лідером за кількістю видань у світі. Християни по всьому світу вважають, що читаючи рядки Біблії, вони отримують віру, надію та підтримку в найважчі хвилини свого життя.
Офіційне проголошення Міжнародного дня Біблії відбулося в 1940-му році, коли група нью-йоркських бізнесменів започаткувала біблійну асоціацію. Цей час відзначився у всесвітній історії розквітом фашизму та Другою світовою війною. Тому новостворена організація ставила собі за мету відвернути увагу американців від тих жахів, що відбувалися в Європі, та зацікавити їх у читанні Біблії, яка спонукала покладатися на Бога.
У цей день люди збираються в храмах, бібліотеках чи вдома, щоб разом читати улюблені уривки з Біблії. Це свято надихає людей замислитися над текстами, які об’єднують мільйони віруючих у всьому світі, незалежно від їхнього релігійного чи культурного походження.
Також 24 листопада Всесвітній день еволюції. Ця дата символізує вихід у світ одного з найважливіших наукових творів в історії — книги Чарльза Дарвіна «Походження видів шляхом природного відбору« (1859 року).
Цей день присвячений поширенню знань про еволюцію, її значення для науки і життя, а також вшануванню досягнень у галузі біології та природничих наук. Це свято нагадує нам про важливість науки у розумінні нашого минулого, теперішнього та майбутнього.
Ідея цього свята виникла ще в 90-х роках 20-го століття, проте запровадити її вдалося лише у 2001 році, коли була створена некомерційна організація «Програма Дня Дарвіна».
kl.informator.ua
Згодом було запроваджено спеціальний Фонд Міжнародного дня Ч. Дарвіна, який займався популяризацією ідей дарвінізма, а саме природного відбору та походження людини.
Так, в 1909 році вперше відзначали День еволюції, який став 50-ю річницею випуску доленосного для всієї науки трактату та 100-ю річницею з дня народження Чарльза Дарвіна.
А ще 24 листопада Всесвітній день моржа. Був створений, щоб привернути увагу до важливості збереження цих унікальних морських ссавців і їхнього середовища існування.
Моржі є символом арктичної природи, і їхній стан відображає загальну екологічну ситуацію в полярних регіонах, які дуже вразливі до змін клімату.
naurok.com.ua
Свято ініціювали екологи й природоохоронні організації, щоб наголосити на проблемах, які загрожують моржам: танення льодовиків, забруднення океанів і браконьєрство.
naurok.com.ua
Моржі відіграють важливу роль в екосистемі Арктики. Вони впливають на морське дно, шукаючи їжу, і забезпечують харчовий ланцюг для інших тварин.
naurok.com.ua
Заснувавши День моржа, захисники природи намагаються привернути увагу громадськості до проблеми зменшення їх популяції та спонукають людей більш гуманно ставитися до природи.
Одна з таких проблем – зміна клімату. Глобальне потепління призводить до зменшення льодового покриву земної кулі. В результаті цього, моржі вимушені змінювати місця для своїх стоянок, і тому дуже багато представників цього виду гинуть
Як назвати дитину, яка народилася 24 листопада
Іменини: Григорій, Євген, Іван, Марк, Михайло, Олександр, Олексій, Катерина.
Талісманом людини, народженої 24 листопада є берил.
Здавна вважалося, що це «жіночий камінь». Як вірили наші предки, берил допомагає жінкам знайти свою долю, зустріти хорошого чоловіка.
Цього дня народилися:
- 1957 рік — український футболіст, найстарший гравець та бомбардир в історії чемпіонатів України з футболу Іван Шарій;
- 1989 рік — українська легкоатлетка, бронзова призерка Олімпіади 2012 Анна Рижикова;
- 1996 рік — український поет і музикант, солдат Збройних сил України, учасник російсько-української війни, Герой України Данило Подибайло.
Пам’ятні дати і події 24 листопада
- 1638 рік — Козацька рада в урочищі Маслів Став затверджує «Ординацію Війська Запорозького Реєстрового» — статут запорізьких козаків;
- 1642 рік — голландець Абель Тасман відкриває острів біля берегів Австралії, названий його ім’ям;
- 1859 рік — Чарльз Дарвін публікує свою працю «Походження видів», що є одним з найзнаменитіших творів в історії науки й основоположним у сфері еволюційного вчення;
- 1863 рік — початок битви біля Чаттануза під час Громадянської війни в США;
- 1910 рік — у Севастополі розпочинає роботу офіцерська школа авіації;
- 1918 рік — ескадра Антанти бере Севастополь;
- 1994 рік — в Україні розпочинає свою діяльність місія ОБСЄ;
- 2004 рік — Центральна виборча комісія України оприлюднює офіційні результати виборів Президента України, переможцем визнають Віктора Януковича;
- 2015 рік — солдати Вільної сирійської армії підбивають у вівторок російський вертоліт у Сирії поблизу Латакії, змусивши його здійснити аварійну посадку;
- 2015 рік — починається загострення конфлікту між росією і НАТО на дипломатичній арені унаслідок небувалого протягом понад 50-річну історію збиття (зранку 25 листопада) турецькими силами російського винищувача «СУ-24», що перетнув кордон між Сирією і Туреччиною.
Джерела:
daytoday.ua/24-lystopada
https://tsn.ua/other/yake-24-listopada-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-2703585.html