ДЕНЬ 1027-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 1027 RUSSIAN AGRESSIO
16 грудня щороку відзначають День підкорення вершин, яке надихає людей прагнути нових висот і долати власні страхи. Це символічний день для тих, хто вірить, що кожна людина здатна на більше і що будь-які труднощі можна подолати з наполегливістю, цілеспрямованістю та вірою в себе.
Можливо, спочатку це було суто альпіністське свято, і святкували його тільки підкорювачі вершин в колі родичів, товаришів і однодумців.
Насправді, для багатьох людей вершини асоціюються з деякими амбіціями чи цілями, які потребують багато праці та зусиль.
Вершина символізує успіх і досягнення – чи це кар’єра, особисті стосунки, освіта чи фізичне здоров’я. Цей день – хороший привід для тих, хто сумнівається у власних силах, почати щось давно відкладене і сформувати мету.
Тому в цей день люди можуть задуматися про свої цілі, усвідомити, наскільки важливим є прагнення на краще та планування своїх «сходжень».
Це свято спрямоване на те, щоб допомогти кожному жителю планети повністю розкрити свій потенціал, тим самим підкорити свою вершину.
День підкорення вершин – це не лише про майбутнє, а й про усвідомлення того, що вже вдалося подолати. Відзначте сьогодні всі свої перемоги, навіть невеликі, і подумайте, скільки зусиль ви вклали, щоб досягти їх. Насправді, такі міркування допомагають побачити свій шлях більш усвідомлено і знайти додаткову мотивацію для руху вперед.
День “Все у шоколаді” (Chocolate Covered Anything Day) відзначається 16 грудня, придумане у США — це свято шоколадної творчості та смаку. Це день, присвячений безмежним кулінарним можливостям шоколаду.
Це оригінальне свято заохочує любителів шоколаду досліджувати й насолоджуватися універсальністю шоколаду, в який можна вкрити практично все, що тільки можна собі уявити.
16 грудня в Україні і світі святкують Міжнародний день вина Піно Меньє. Це неофіційне свято, присвячене популяризації цього унікального сорту винограду та вин, які з нього виготовляють.
Піно Меньє — це один із трьох головних сортів винограду, що використовуються для виробництва шампанського (разом із Піно Нуар і Шардоне). Його назва перекладається як «мельник», що натякає на його особливість: на листі винограду є білий наліт, схожий на борошно.
Також 16 грудня День безглуздих іграшок. Воно присвячене унікальним, кумедним і часом зовсім безглуздим іграшкам, які дарують усмішки та гарний настрій дітям і дорослим.
Хоча точне походження Дня безглуздих іграшок невідоме, його мета проста — нагадати, що іграшки не завжди мають бути серйозними чи освітніми. Головне — вони повинні дарувати радість, пробуджувати уяву й викликати сміх.
Як назвати дитину, яка народилася 16 грудня
Іменини: Аркадій, Володимир, Ілля, Макар, Микола, Олександр, Павло, Петро, Семен, Софія.
Талісманом людини, народженої 16 грудня є нефрит.
Камінь, який символізує витривалість та працьовитість. Нефрит, за повір’ями, допомагає принести в життя свого власника стабільність.
Цього дня народилися:
- 1952 рік — український морський офіцер, громадський діяч, публіцист, журналіст, дослідник історії українського флоту, керівник телерадіокомпанії ВМС України «Бриз» Мирослав Мамчак;
- 1958 рік — актор Львівського драматичного театру імені Марії Заньковецької, народний артист України Ярослав Мука;
- 1972 рік — український футболіст Павло Шкапенко.
Пам’ятні дати і події 16 грудня
- 1431 рік — король Англії Генріх VI стає королем Франції в Парижі;
- 1497 рік — Васко да Гама обігнув Мис Доброї Надії, першим із європейців пройшовши в Індійський океан;
- 1631 рік — відбувається сильне виверження Везувію;
- 1637 рік — відбувається бій повстанців під проводом Павла Бута (Павлюка) під Кумейками з армією Речі Посполитої;
- 1773 рік — мешканці Бостона викидають в море вантаж чаю з англійського судна на знак протесту проти митної політики Великої Британії, що призводить до американської війни за незалежність;
- 1809 рік — Наполеон розлучається з імператрицею Жозефіною Богарне, оскільки вона не народила дітей;
- 1899 рік — в Італії засновують футбольний клуб «Мілан», один з найтитулованіших клубів за всю історію світового футболу;
- 1970 рік — ухвалюють Конвенцію про боротьбу з незаконним захопленням повітряних суден;
- 1979 рік — уперше людина долає звуковий бар’єр, пересуваючись по поверхні Землі (це був американський автогонщик Стен Барретт);
- 1991 рік — Туреччина визнає незалежність України;
- 1996 рік — відбувається перший політ важкого військово-транспортного літака короткого зльоту і посадки українського виробництва Ан-70;
- 2014 рік — росія розриває двосторонню угоду з США від 1991 року по співпраці у сфері контролю за ядерними відходами.
Джерела:
daytoday.ua/16-hrudnia
https://tsn.ua/other/yake-16-grudnya-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-2721471.html