Підрив Каховської ГЕС російськими фашистами загрожує спалахом інфекційних захворювань. Ботулізм, дизентерія, холера – це неповний перелік захворювань, що можуть виникнути внаслідок вживання води та риби в постраждалих регіонах.
Фахівці відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних хвороб ДУ «Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» повідомили, що в області розпочато проведення моніторингу за холерою.
Заступник генерального директора з дослідження біологічних факторів ДУ «Запорізький ОЦКПХ МОЗ» Олександр Мащак:
– Щоденно проводяться дослідження у всіх захворілих з дисфункцією кишкового тракту у соматичних стаціонарах та залишених вдома.
За період з 01.06.2023 по 09.06.2023 рр. обстежено 51 людина, позитивних результатів на холеру не виявлено.
Досліджено 16 проб з навколишнього середовища.
Холероподібні вібріони в досліджених пробах не виділені.
Станом на сьогодні (12 червня) епідемічна ситуація з холери безпечна.
Робота проводиться постійно.
Черговий забір досліджень заплановано на 13.06.2023 та 14.06.2023 р.
Спеціалісти нагадали, що холероподібним вібріонам притаманна властивість викликати поодинокі захворювання гострими кишковими інфекціями при заковтуванні забрудненої вібріонами води поверхневих водоймищ під час купання або при використанні такої води для миття посуду, овочів, фруктів.
З метою профілактики купатися необхідно тільки в спеціально відведених, облаштованих для відпочинку місцях; не заковтувати під час купання воду відкритих водоймищ.
А також:
Характерні симптоми холери:
• частий, до 10 і більше разів на добу, пронос. При цьому людина втрачає багато рідини – до 20 літрів на добу. У результаті втрати рідини відбувається згущення крові і зневоднення організму;
• через втрату з рідиною мікроелементів з’являються м’язові судоми, частіше за все – починаючи з литкових м’язів;
• загострення рис обличчя, очі западають, синіють губи і вушні раковини;
• холодна шкіра (холера – одна з небагатьох інфекцій, що супроводжуються нормальною або навіть зниженою температурою тіла);
• шкіра втрачає пружність, легко збирається в складки і дуже довго розправляється, а шкіра стоп і рук стає зморшкуватою (так звані «руки прачки»);
• задишка, різка слабкість.
За офіційними даними, в Україні останній спалах холери було зареєстровано в 2011 році у Маріуполі Донецької області (33 хворих, 24 носія холерного вібріону).