Рекомендації від фвхівців Держпродспоживслужби
Сьогодні на прилавках магазинів можна побачити неймовірну кількість морозива на будь-який смак: класичний пломбір, шоколадне ескімо, плодово-ягідний сорбет тощо. Але на що варто звернути увагу, аби обрати якісний та смачний продукт?
Упаковка та форма
Насамперед, слід звернути увагу на упаковку та форму морозива: упаковка має бути герметичною та без пошкоджень, а сам продукт правильної форми (змінена форма говорить про те, що морозиво тануло, а значить – зіпсоване). Повторне заморожування продукту та порушення цілісності упаковки сприяє розвитку патогенної мікрофлори, тому може бути небезпечним для вживання.
Етикетка та склад
На етикетці обов’язково має бути вказана наступна інформація: фізична адреса виробника, назва продукту, склад, харчова та енергетична цінність, термін придатності та умови зберігання, вага, відповідне маркування.
Обирайте морозиво, яке не містить у складі штучних стабілізаторів, барвників, а також рослинних жирів. Особливо небезпечні барвники: понсо 4R (E124), тартразин (Е102), сонячний захід (Е110). Безпечні барвники: бетаніни, антоціани, хлорофіли, аннато.
Уникайте позначки ТУ (технічні умови), адже вона говорить про те, що морозиво вироблено за індивідуальною рецептурою, а вона не завжди проходить всі контролі якості.
ДСТУ
Звертайте увагу на ДСТУ (держстандарт). Для морозива є три стандарти: 4733, 4734 та 4735.
4733 – найсмачніше та найбільш натуральне морозиво, адже до його складу заборонено додавати рослинні жири. Воно густе, має жовтуватий колір.
4734 – морозиво плодово-ягідне, щербет, заморожений лід. В такому морозиві молоко замінюють на воду або цукровий сироп.
4735 – морозиво, в яке додають пальмову та кокосову олії. Смак такого морозива менш насичений, воно швидко тане.
Обирайте тільки якісне морозиво та отримуйте корисну насолоду!