На Хортиці археологи виявили поховання скіфського воїна

На Хортиці археологи виявили поховання скіфського воїна

Археологічна експедиція Національного заповідника «Хортиця», яку очолює провідний науковий співробітник відділу охорони пам’яток історії, археології та природи, кандидат історичних наук Дмитро Никоненко, виявила на території острова унікальне поховання скіфського воїна, вік якого близько 2500 років. Про це повідомляється на сайті заповідника.

Поховання розташоване у катакомбі, що має глибину близько трьох метрів. Вхід до неї був закладений багатьма важкими гранітними брилами.

Фахівці повідомляють, що зріст воїна, за стародавніми мірками, є досить великим, він становить близько 1,8 метра. Поруч із кістяком археологи виявили залізний ніж з кістяним руків’ям, рештки колчана з бронзовими стрілами та жертовну їжу.

Багато сторіч тому над похованням наші пращури влаштували кромлех – коло із гранітних каменів. Воно символізує сонце і відоме в культурах багатьох давніх народів.

Два десятиліття назад на цьому місці вже знаходили цікаві скіфські поховання і жертовники, в яких виявили предмети побуту, античний посуд, прикраси та, навіть, бронзове дзеркало скіфських модниць.

Подібні знахідки на Хортиці свідчать про те, що острів був важливим скіфським місцем, де розташовувалось городище, повз яке проходили переправи і місце торгівлі із грецькими купцями.

Завдяки дослідженням скіфських пам’яток на Хортиці розкриваються цікаві сторінки давньої історії України, про які збереглося дуже мало письмових свідчень.

Фото з сайту Національного заповідника «Хортиця»

(Visited 29 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *