Директорка Департаменту соціального захисту населення ЗОВА Марина Нотанова розповіла про внесення низки змін до чинних законодавчих актів. Багато з них спрощують роботу службовців та роблять послуги більш доступними для людей.
Так, відповідно до змін у постанові №509, внутрішньо переміщена особа може отримати цей статус безпосередньо через додаток Дія, просто зареєструвавшись. Оскільки Дія – це електронний носій, повинен бути також роздрукований варіант документа. Тому запропоновані зміни дають змогу звернутися до повноважного органу місцевого самоврядування, або у центр надання адміністративних послуг і отримати роздруковану довідку про статус ВПО.
Крім цього, внесені зміни до постанови №215, яка наразі регулює порядок виплати соціальних коштів на тимчасово окупованих територіях, територіях, де ведуться активні бойові дії, або ж відсутні управління соціального захисту населення. Зміни передбачають розширення мережі банківських установ, які можуть займатися соціальними виплатами. Наразі до переліку входять Ощадбанк та ПриватБанк. Директорка Департаменту зазначає, що у разі, якщо людина перейшла з Ощадбанку у ПриватБанк, переведення коштів з одного банку на інший здійснюється автоматично.
Що стосується постанови №322, внесені зміни дають право працівникам соціального захисту робити коригування та перевірку даних людей, які реєстрували себе як внутрішньо переміщені особи. Такі зміни пов’язані із випадками незаконного отримання виплат, які передбачає статус ВПО. Марина Нотанова закликала усіх вводити виключно правдиві дані, в іншому випадку повернення державних коштів буде здійснюватися через рішення суду.
Також було внесено зміни до постанови №457, яка передбачає додаткові пільги та гарантії допомоги не лише ВПО, а й тим особам, які проживають на територіях, де відбуваються активні бойові дії, або на тимчасово окупованих територіях. Такі особи мають право на гуманітарну допомогу та соціальні виплати, для цього їм треба зареєструватися на електронній платформі Допомога.
– Наразі у Запоріжжі зареєстровано вже більше як 92 тисячі внутрішньо переміщених осіб, і ця цифра збільшується щодня. З одного боку ми тішимось, що люди виїжджають з небезпечних територій та вивозять своїх близьких сюди та реєструються як ВПО. З іншого боку бентежить цифра для міста Запоріжжя, якому наразі важко впоратись з такою кількістю біженців. Але попри це, кожна внутрішньо переміщена особа крім державної допомоги першочергово отримує також гуманітарну допомогу. Місто допомагає усім, – розповіла посадовиця.
Запорізька обласна військова адміністрація