З 25 червня по 17 липня триватиме зовнішнє незалежне оцінювання [ЗНО], сертифікати з проходження якого є необхідними для вступу до закладів вищої освіти. В серпні триватиме вступна кампанія, а там і початок нового навчального року 2020-2021.
Вступна кампанія до вишів відбуватиметься у такі терміни
Реєстрація електронних кабінетів – з 1 серпня
Прийом заяв – 13-22 серпня
Вступні іспити, творчі конкурси на бюджет – 1-12 серпня
Вступні іспити, творчі конкурси на контракт – 13-22 серпня
Співбесіди – 16-18 серпня
Списки вступників, рекомендованих до зарахування за результатами співбесіди та за квотою-2 – до 12:00 20 серпня
Рейтингові списки вступників на основі ЗНО, творчих конкурсів та вступних іспитів (включаючи квоту-1, квоту-3, квоту-4) – до 12:00 27 серпня
Подача документів для зарахування на бюджет – до 18:00 31 серпня
Зарахування вступників на бюджет – до 5 вересня
Зарахування вступників на контракт – до 30 вересня
Переведення на вакантні бюджетні місця та на місця за рахунок цільових пільгових державних кредитів вступників, які зараховані на контракт – до 15 вересня.
Що робити, якщо через карантин невчасно видадуть атестати?
У такому разі буде можливість подавати заяви в електронному кабінеті вступника без самого свідоцтва про повну загальну середню освіту, але за записом про його замовлення в ЄДЕБО. Оригінали свідоцтв про повну загальну середню освіту можна буде подавати після початку навчання.
Як будуть проходити творчі конкурси та іспити?
Якщо відвідувати заклади освіти буде заборонено через карантин, творчі конкурси та вступні іспити можуть проводитись у дистанційному форматі – онлайн та з надійною ідентифікацією вступників.
Якщо це буде технологічно неможливо, ЗВО має забезпечити проведення творчих конкурсів та вступних іспитів із дотриманням жорстких санітарних регламентів.
Коли почнеться навчальний рік 2020-2021 у школах?
Навчальний рік 2020/2021 розпочнеться 1 вересня, а формат роботи шкіл залежатиме виключно від епідеміологічної ситуації. Про це заявила т.в.о. Міністра освіти і науки Любомира Мандзій.
“МОН не переводить школи на обов’язкову дистанційну форму навчання. Рішення про те, чи безпечно буде учням повертатись за парти 1 вересня, прийматимуть Комісія ТЕБ і НС та Головний державний санітарний лікар на основі епідеміологічної ситуації й не раніше серпня, ближче до старту навчального року”, – зазначила т.в.о. Міністра освіти і науки Любомира Мандзій.
Міністерство також систематизує досвід освітнього процесу з використанням дистанційних технологій під час карантину в березні-травні 2020 року і оновлює законодавство, щоб учням, вчителям і директорам було зрозуміло, як працювати під час карантину та в умовах пандемії.
Зокрема, це стосується Положення про дистанційну форму здобуття загальної середньої освіти, проєкт якого запропоновано для громадського обговорення. “Положення про дистанційне навчання затверджено ще 2013 року. І вимушений перехід на дистанційний формат під час пандемії COVID-19 показав нам слабкі місця у шкільній освіті. Тому зараз ми працюємо над тим, щоб дистанційна освіта відповідала реальним потребам і можливостям учнів та педагогів. Це стосується організації освітнього процесу, розвитку вчителів і, найголовніше, технічних можливостей учнів та педагогів”, – додала Любомира Мандзій.