Днями начальник обласного судово-медичного бюро Анатолій Куртєв на брифінгу розповів про специфіку роботи організації в період пандемії ковіду.
З 1 квітня 2020 року Бюро судово-медичної експертизи було оптимізовано і до нього приєднали патологоанатомічне бюро. База на вул. Оптимістичній,1 стала опорною для роботи з померлими від коронавірусної хвороби в Запоріжжі та області.
З 1 квітня до 1 вересня співробітниками установи було проведено сім судово-медичних досліджень та 15 – патологоанатомічних. Як зазначив Анатолій Куртєв, нині ситуація значно змінилася. Тільки за жовтень було проведено 39 судово-медичних та 112 патологоанатомічних розслідувань. З початку листопада проведено 73 судмедекспертизи та 149 патологоанатомічних досліджень.
Через різке зростання захворюваності та збільшення кількості летальних випадків від ковіду заклад потребує додаткових приміщень для роботи. Анатолій Куртєв зазначив, що вже знайдено нове приміщення та планується його реконструкція.
Як відбувається патологоанатомічне розслідування померлого від ковіду?
У закладі сформовано три патологоанатомічні бригади, які працюють в умовах коронавірусної інфекції, і три судово-медичні бригади. До кожної входять лікар, фельдшер та молодший медичний працівник. Усі співробітники дотримуються протиепідемічних норм, забезпечені засобами дезінфекції та індивідуального захисту на місяць вперед.
Робота триває у дві зміни. До останнього часу співробітники мали два вихідні, але через зростання кількості летальних випадків від коронавірусу є тільки один вихідний – неділя. Однак, навіть у вихідні дні на місці є черговий. Тіло померлого приймають і розміщують у залі чистої зони, потім його переміщують в зону інфекційного дослідження.
“Померлих із лікарні привозить спеціальна бригада. Якщо летальний випадок стався вдома, то ми співпрацюємо із СКП «Ритуал». Обов’язковою умовою є перевезення тіла померлого у спеціальному, закритому пластиковому пакеті, як того вимагає постанова головного санітарного лікаря. Після проведення експертизи тіла померлих знову поміщають до спеціального пакету та передають ритуальній службі” – повідомив Анатолій Куртєв.
Співробітники бюро також попереджають ритуальну службу та родичів, що процедура поховання має проходити у закритій труні. Але, як зазначив Анатолій Куртєв, люди порушують правила, самостійно відкривають пакети та проводять обряди, наражаючи всіх присутніх на небезпеку.
Наприкінці Анатолій Куртєв підкреслив, що зростання кількості летальних випадків – це наслідок недотримання населенням карантинних вимог. І закликав усіх виконувати протиепідемічні вимоги.