У Запоріжжі відбувся форум про розвиток екуменічних ініціатив Андрея Шептицького

У Запоріжжі відбувся форум про розвиток екуменічних ініціатив Андрея Шептицького

У Запорізькому обласному краєзнавчому музеї відбувся форум «Екуменічні ініціативи задля розбудови «Рідної Хати»: від Шептицького до сучасності». Про це повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю.

Організаторами форуму виступили Українська Греко-Католицька Церква та Благодійний фонд «Карітас-Запоріжжя». До заходу приєдналися представники релігійних організацій, науковці, громадські діячі.

Фундаментом для обговорення стали думки митрополита Андрія Шептицького, у яких порушено питання консолідації українського суспільства, об’єднання українських церков та питання відстоювання ідеї міжконфесійного діалогу та єдності.

Екзарх Донецький Степан Меньок (УГКЦ), настоятель римо-католицької парафії Запоріжжя отець Олександр Пухальський, отець Кирило Кальницький (ПЦУ), пастор Андрій Ярмохін (церква «Сіон») закликали працювати для справи єдності.

Професор кафедри історії України Запорізького національного університету Олександр Ігнатуша розповів про осмислення постаті та ідей митрополита Андрія Шептицького. Доктор історичних наук Георгій Шаповалов розповів про погляди митрополита Андрія Шептицького на християнський патріотизм.

З доповідями виступили також віцеректор Українського Католицького Університету у Львові професор Мирослав Маринович та доктор соціальної економіки, засновник Академії Етики та Економіки Зіновій Свереда.

Під час роботи форуму його учасники обговорили багато різних питань та відшукали точки порозуміння, злагоди та взаємного зближення, дійшли згоди, що соціальна згуртованість – той «цемент», що єднає суспільство.

(Visited 10 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *