В українському парламенті відбулося обговорення шляхів активізації співпраці ВР з Кабміном щодо досягнення Цілей сталого розвитку (ЦСР). ЦРС допоможуть Україні забезпечити справедливий соціальний розвиток, стійке економічне зростання та зайнятість, ефективне управління, екологічний баланс та підвищену стійкість. У зустрічі брали участь експерти Представництва Європейського Союзу в Україні, Програми розвитку ООН та Міжпарламентського союзу.
ЦРС були прийняті п’ять років тому, і наша держава досягла певних успіхів у їхній реалізації. Проте пандемія COVID-19 погіршила загальну ситуацію не лише в Україні, але й у світі, особливо, для найбільш вразливих верств населення.
Проте робота буде продовжена. Увагу сторін буде зосереджено на побудові сталих та інтегрованих економік, виконанні «зеленої угоди», покращенні стійкості навколишнього середовища та клімату, цифрових трансформаціях і справедливих та інклюзивних умов у суспільстві.
В обговоренні взяли участь Перший заступник Голови Верховної Ради Руслан Стефанчук, Віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина, голови парламентських комітетів та представники міністерств.
Під час зустрічі були представлені результати дослідження щодо впровадження ЦСР парламентами країн-членів Європейського Союзу. Дослідження підтвердило, що парламенти беруть активну участь у підвищенні обізнаності суспільства та включення ЦСР у законодавчий процес або в процес парламентського контролю. Дослідження рекомендувало парламенту України створити новий комітет з питань Цілей сталого розвитку.
Довідкова інформація:
Цілі сталого розвитку (ЦСР) були прийняті у 2015 року всіма країнами-членами ООН, як загальний заклик до дій, спрямованих на те, щоб покінчити з бідністю, захистити планету і забезпечити мир і процвітання для всі людей у світі до 2030 року.
17 Цілей є взаємопов’язаними – ключем до успіху в одній із них є вирішення питань, загалом пов’язаних із іншими. Розвиток повинен в рівній мірі стосуватися соціальної, економічної та екологічної сталості.
Проєкт ЄС-ПРООН з парламентської реформи фінансується Європейським Союзом та впроваджується Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй. Він має на меті посилити роботу Верховної Ради України, щоб вона стала більш ефективною, підзвітною та прозорою інституцією.