Так, державна реєстрація народження фізичної особи, народження якої відбулося в межах адміністративно-територіальної одиниці, де згідно рішень Міністерства юстиції України припинено доступ до єдиних та державних реєстрів та в межах яких відділом державної реєстрації актів цивільного стану державна реєстрація народження не проводиться, проводиться в окремому порядку.
Зокрема, в таких випадках для державної реєстрації народження необхідно направити на адресу електронної пошти відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Чернівецькій області Управління державної реєстрації Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України (м. Івано-Франківськ) birth@ev.minjust.gov.ua електронні копії, скановані копії, фотокопії:
-
заяви про державну реєстрацію народження, складеноï у довільній формі;
-
медичного документа, що, відповідно до законодавства, є підставою для проведення державної реєстрації народження;
-
інших документів, необхідних для такої реєстрації (копії паспорта, свідоцтва про шлюб тощо).
Заява про державну реєстрацію народження має містити відомості про:
-
дитину (прізвище, власне ім’я та (за наявності) по батькові, стать, дату народження, місцезнаходження);
-
матір та батька (прізвище, власне ім’я та (за наявності) по батькові, дату народження, громадянство, зареєстроване місце проживання (за наявності), реквiзити паспорта або паспортного документа, що посвідчує особу).
У разі народження дитини у матері, яка не перебуває у шлюбі, у випадках, коли немає спільної заяви батьків, заяви батька або рішення суду, у заяві про державну реєстрацію народження стосовно батька зазначаються лише його ім’я та по батькові.
У разі, коли батьки дитини не перебувають у шлюбі між собою, підписана ними заява про державну реєстрацію народження вважається їх спільною заявою про визнання батьківства.
У разі, коли заява про державну реєстрацію народження подається не батьками дитини чи одним з них, додатково зазначаються відомості про заявника (прізвище, власне ім’я та (за наявності) по батькові, реквiзити паспорта або паспортного документа, що посвідчує особу).
Звертаємо увагу, що отримати свідоцтво про народження та у випадках, передбачених законодавством, витяг з Державного реєстру актiв цивiльного стану громадян, мають право заявник, батьки дитини (один з них), близькі родичі дитини (брат, сестра, дід, баба, тітка, дядько) або їх представники у разі подання довіреності, посвідченої відповідно до Закону України «Про нотаріат», або Документа, що посвідчує повноваження такого представника, відповідно до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність». Під час пред’явлення адвокатом ордера до нього обов’язково додається копія договору про надання правової допомоги, засвідчена у встановленому законодавством порядку.
У разі, коли батьки дитини не перебувають у шлюбі між собою та державну реєстрацію народження проведено на підставі підписаної ними заяви про державну реєстрацію народження, яка є їх спільною заявою про визнання батьківства, такі особи повинні особисто звернутися до відділу державної реєстрації актів цивільного стану для отримання свідоцтва про народження.
Видача свідоцтва про народження Ta y випадках, передбачених законодавством, витягу з Державного реєстру актiв цивiльного стану громадян, здійснюється будь-яким відділом державної реєстрації актів цивільного стану в межах адміністративно-територіальної одиниці, що не включена до затвердженого Міністерством юстиції України переліку адмiнiстративно-територіальних одиниць. у межах яких припиняється доступ користувачів до єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції України, в умовах воєнного стану, за заявою про видачу свідоцтва, складеною у довiльнiй формi за умови надання оригіналу медичного документа про народження, на підставі якого проведено державну реєстрацію народження, після внесення відомостей актового запису до Державного реєстру актів цивільного стану громадян.
За матеріалами Міністерства соціальної політики України