Досвід Бердянська представлено на Міжнародному форумі

20 лютого у Києві розпочався дводенний Міжнародний форум «Україна на шляху до подолання домашнього та ґендерно зумовленого насильства». Він присвячений боротьбі України із ґендерно зумовленим насильством і домашнім насильством, адже в Україні все ще кожна 5 жінка стикається із фізичним чи сексуальним насильством у своєму житті. У форумі взяла участь перша леді України пані Олена Зеленська, яка не просто підтримала боротьбу із домашнім насильством, завдяки їй зараз цій тематиці приділяється виключна увага суспільства. У Міжнародному форумі також бере участь Почесний Посол Маша Єфросініна, а Бердянськ представляє міський голова Володимир Чепурний.

Вже зроблено дуже багато – створені моделі допомоги та перенаправлення. Розроблені моделі сервісів: притулки для постраждалих, мобільні бригади соціально-психологічної допомоги, бригади поліцейського реагування (ПОЛІНА), Національна гаряча лінія. Перші кроки з впровадження законів уже дають результати. Кількість зареєстрованих випадків зростає. Насильство перестає бути закритою темою, а постраждалі повірили, що можуть отримати гарантовані допомогу і захист.

Усі учасники події та онлайн-глядачі мали можливість почути з перших уст про те, як уряд України бореться із насильством та які пріоритети та цілі ставить перед собою, представники місцевої влади Києва, Харкова, Одеси, Маріуполя, Бердянська та Миколаєва – міст, які вже мають ефективну та злагоджену систему реагування на випадки домашнього насильства – поділилися тим, як ці системи вибудовувалися та які плани мають міста надалі.

Сьогодні, 21 лютого, учасники форуму говоритимуть про кращі міжнародні практики реагування на насильство, про пріоритетні дії, які мають бути вжиті негайно, адже Україна підтвердила свої зобов’язання подолати ґендерно зумовлене насильство до 2030 року.

(bmr.gov.ua)

 

(Visited 11 times, 1 visits today)