Пропонуємо ознайомитися з добіркою інформації про допомогу Україні з боку Європейського Союзу у фінансовій, освітній, енергетичній галузях.
- Україна отримала третій транш макрофінансової допомоги розміром 1,5 млрд євро. Нагадаємо, що перший транш розміром три млрд євро Україна отримала в січні 2023 року, другий транш – 1,5 млрд євро – надійшов до держбюджету в березні. Загальне пільгове фінансування від ЄС за зазначеною програмою становить 18 млрд євро.
- ЮНІСЕФ за фінансової підтримки ЄС та Республіки Корея доставив 5 тисяч планшетів для учнів молодшої школи. Ще стільки ж ноутбуків отримають діти середнього та старшого шкільного віку. Електронні пристрої передаватимуть до різних закладів по всій Україні задля забезпечення доступу до освіти в умовах повномасштабної війни.
- Україна і Данія поглиблять співпрацю для розвитку вітрової енергетики, про що сторонами підписана відповідна Угода. Це сприятиме подальшому розвитку енергетичного партнерства, обміну досвідом та знаннями у сфері вітрової енергетики, формуванню стабільної основи для інвестиційної та торговельної діяльності у цьому секторі.
- Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) за підтримки Європейського Союзу (ЄС) перемістила колекцію унікальних генетичних зразків насіння рослин з Харкова на сході України до безпечного місця на заході країни. Згідно з оцінками, станом на 2021 рік, в Україні зберігається понад 150 000 генетичних матеріалів рослин, що належать до 544 видів сільськогосподарських культур та 1 802 зразків рослин. Колекція містить 39 000 унікальних генетичних зразків, які походять з України. Науковці вважають, що збереження українських колекцій пшениці, тритикале, ячменю, гороху, нуту, кормових культур помірного поясу та соняшнику є критично важливим для світового рослинництва.
Матеріал підготовлено в рамках проєкту “Слово правди – наша зброя”