rivnepost.rv.ua/news
День жінок-мироносиць вважається православним жіночим днем.
Скільки було жінок-мироносиць, і хто це такі
Жінки-мироносиці – це жінки, які були свідками смерті Ісуса Христа.
Після неї вони принесли миро (спеціальне ароматичне масло), щоб умастити тіло Спасителя пахощами.
Тому жінок і назвали мироносиці, тобто, ті, що несуть миро.
Історія точно вказує на сімох жінок-мироносиць – Марію Магдалину, Марію Клеопову, Саломію, Іоанну, Марфу, Марію, Сусанну, але насправді їх було більше. Це були жінки різного віку, походження і достатку: наприклад, була серед них багата і знатна дружина домоправителя царя Ірода, і дружина простого рибалки Саломія.
Об’єднувало їх одне – віра. Жінки довгий час йшли за Христом з міста в місто, де він проповідував, дбали про його нічліг і харчування і не відвернулися, коли Ісуса засудили на страту.
Разом з Йосипом сміливі жінки поховали тіло Спасителя, а після не побоялися піти до його труни, де стояла варта.
На знак подяки за віру, вірність, милосердя та любов саме жінки-мироносиці першими дізналися про воскресіння Ісуса – коли вони прийшли до печери з труною, то побачили, що там нікого немає.
Ангел, що сидів на камені, розповів їм благу звістку.
Коли День жінок-мироносиць і його традиції
Свято жінок-мироносиць не має фіксованої дати – щороку воно відзначається в другу неділю після Великодня. У 2023 році цей день випадає на 30 квітня.
Це свято вважається одним з найважливіших. У храмах проходять урочисті богослужіння, у Діви Марії просять здоров’я і благополуччя для жінок.
Також практично в кожній церкві є ікона “Жінки-мироносиці біля Гробу Господнього”, якій можна помолитися.
Що не можна робити в День жінок-мироносиць
У православне свято славлять жінок і висловлюють їм подяку – за їхню працю, терпіння, турботу про інших і гармонію в родині.
У цей день найстарша з жінок в домі вважається найголовнішою, а решта повинні її слухатися.
Традиційно в свято жінок-мироносиць жінки збираються в своєму колі, щоб поспілкуватися і пригостити один одного млинцями і яєчнею. Млинці символізують сонце, яєчня – відродження і продовження нового життя.
Також в цей день прийнято просити вибачення один у одного за нанесені образи.
У свято вважається великим гріхом:
- ображати жінок, підвищувати голос на них і навіть суперечити їм;
- лаятися і сперечатися;
- пліткувати і злословити.
Також в цей день бажано відмовитися від будь-якої роботи.
День жінок-мироносиць – молитва для жінок
Дружини-мироносиці вважаються молитовними покровительками жінок-християнок.
Святих просять дати силу, щоб винести життєві випробування, допомоги в складних ситуаціях, навчитися жити в мирі з самим собою і пробачити гріхи.
О, жони благословенні, мироносиці святі, мир Христовий в серцях своїх тримаєте! Пошановуємо відданість вашу, бо у Хреста Господнього безбоязно стояли. Ублажаємо і саме після в Бозі ревність вашу, котрою рухалися, до гробу з поспіхом миром помазати похованого Владику. Прославляємо чисту любов, що заради воскреслий Господь перше вам з’явився та радістю серця ваші наповнив. Шануємо і апостольські труди, що ними ж Христа воскреслого сміливо сповідуєте перед народами, вельможами й царями. Нині ж до вас з вірою і любов’ю прибігаємо і старанно просимо: ублагайте Всещедраго Життєдавця силою Хреста Його нам зміцнитися, в подвигах любові та самовідданості утвердитися, душевним і тілесним болістям нашим уздоровитися. Щоб засяяла й нам благодать Воскреслого Христа, Бога нашого, і щоб увійти в приготовлену Ним Світлицю Небесної слави, і де разом з вами сподобитися прославляти Тройцю Єдиносущну і Нероздільну на віки віків. Амінь.
https://www.unian.ua/lite/holidays/den-zhinok-mironosic-2023-pro-shcho-molitisya-zhinkam-u-ce-svyato-12238578.html