БК "Запоріжжя" вигризає перемогу у "Черкаських Мавп" у божевільному матчі

БК "Запоріжжя" вигризає перемогу у "Черкаських Мавп" у божевільному матчі

Команда Валерія Плеханова зупинила переможну ходу черкасців на домашньому паркеті

«Черкаські Мавпи» – БК «Запоріжжя» 95:97 (26:18, 24:27, 18:24, 27:28)

«Мавпи»: Попов (6 + 5 підбирань + 8 передач — 5 втрат), Руслов (14 + 4 підбирання + 7 передач — 5 втрат), Бєліков (32 + 6 підбирань), Райт (15 + 10 підбирань + 7 передач), Хаджифейзович (20 + 9 підбирань) – старт; Ткаченко (5 + 4 передачі), Бондаренко, Сергєєв (3).
Головний тренер: Максим Міхельсон

Запоріжжя: Столлворт (18 + 5 передач), Рендольф (23 + 6 передач), Нємцу, Шевченко (5 + 8 підбирань), Сіммонс (32 + 6 підбирань) – старт; Буц (2 + 4 підбирання), Липовцев (5), Кожем’якін (12 + 4 передачі + 5 перехоплень), Міхєєв.
Головний тренер: Валерій Плеханов

Стартував матч зі швидкого фолу для Лью Столлворта, однак Сергій Попов обидва штрафні змарнував. Потім влучними атаками обмінялися Олександр Бєліков і той-таки Столлворт та Брендон Рендольф з Сеадом Хаджифейзовичем. Саме боснієць посприяв ранньому лідерству «Черкаських Мапв», набравши 6 очок із 8 командних, а вся його партнери поступово почали нарощувати відрив. У господарів вимальовувалася солідна перевага в показнику підбирань, через що Валерію Плеханову часто доводилося проводити ротацію на позиції «великих». Наставник запоріжців узяв перший тайм-аут, коли його команда поступалася 4:13 і програвала підбирання 3/8. Дейонте Сіммонс сигнал зрозумів і після хвилинної паузи поліпшив свою гру, здебільшого, у нападі. Однак у складі суперника джокером виступив Олександр Бєліков. Українець проводив свій найяскравіший матч у чемпіонаті, набравши 9 очок за підсумком стартової чверті. Лише завдяки Брендону Рендольфу «Мавпи» не отримали подвійної переваги в рахунку, проте мали її на підбираннях (15/7) та в показнику передач (9/4). Запоріжці залишалися без дальніх влучань і мали серйозні проблеми в захисті. Першу чверть «Черкаські Мавпи» впевнено виграли – 26:18.

Олександр Бєліков продовжував штампувати набрані бали, саме завдяки його результативності господарі тримали комфортну дистанцію «+10» до екватору другої чверті. Тоді і почалося поступове відродження «Запоріжжя». На чолі з Андрієм Кожем’якіним двоє легіонерів – Рендольф і Сіммонс спричинили суперривок 7:0. Гості «розбили» дистанцію в рахунку удвічі. Далі ще цікавіше. Захист команди Валерія Плеханова вибудував кілька редутів, об які безуспішно розбивалися гравці «Черкаських Мавп», а біля іншого кошика запоріжці нарешті вибухнули першими дальніми влучаннями у матчі: Липовцев та Столлворт почергово скорочували перевагу фактично до мінімуму. Якби не Сеад Хаджифейзович, який до всіх своїх чеснот уміє ще й влучно стріляти з периметру, запоріжці настигли б суперника ще в першій половині. А так – 50:45 на користь господарів перед великою перервою. Програний підбір нівелювала самовіддача запорізьких гравців. Єдине, чого не вистачало, так це влучань Володимира Шевченка. Капітан «Запоріжжя» мовчав у першій половині, не реалізувавши жодний із шести кидків з гри. Однак його час настане пізніше.

Перші набрані бали і миттєвий асист на Сіммонса – так Шевченко увійшов у другу половину. Запоріжці, які самовіддано почали грати в захисті, нарешті вийшли вперед – 57:56. Дейонте мав 22 очки вже на старті третьої чверті. Наступний «вибух» «Запоріжжя» стався завдяки двом поспіль влучанням з периметру Брендона Рендольфа. Американець вивів свою команду вперед – 65:60. Черкасці потребували негайної реанімації і на останній хвилині чверті Іван Ткаченко таки повернув лідерство «Мавпам» – 68:67. Проте менше 10 секунд на атаку вистачило Антону Буцу, щоб виконати можливо свій перший баззер у кар’єрі, нехай і в кінці чверті та з заступом, але виглядало дуже ефектно. Божевільне влучання Буца засвідчило бажання всієї команди налаштуватися на заключну 10-хвилинку як на останній бій у своєму житті.

Суперники трималися поруч один одного в рахунку впродовж двох хвилин, допоки черговий якісний ривок не видав Бєліков. На різницю в рахунку «+4» для «Мавп» Валерій Плеханов миттєво зреагував тайм-аутом. А потім своє слово сказав Лью Столлворт. Його шалена «трьоха» знову повернула лідерство «Запоріжжю». Велика кількість видовищних моментів на майданчику за участю баскетболістів обох команд тішили місцеву публіку. Цією енергією сповна підживлювалися й гравці запорізького клубу, які видали феноменальне завершення матчу з точки зору виграних важливих епізодів. У заключні дві хвилини «Мавпи» заходили з перевагою – 87:84, але за 1:21 до завершення матчу Діон Райт сфолив на Кожем’якіну при виконанні триочкового, і Андрій знову повернув гостям лідерство – 88:89.

Нікіта Руслов забиває в проході, але одразу, в найпотрібніший момент, дальній влучає Володимир Шевченко – 90:92. Руслов допускає втрату, «Мавпи» фолять на Рендольфі, і Брендон доводить перевагу «Запоріжжя» до чотирьох очок.

Далі фініш поєдинку переходить в конкурс з пробиття штрафних, в якому Рендольф начебто дарує шанс суперникам своїм промахом, але Шевченко забирає важливе підбирання на чужому щиті, а Кожем’якін доводить різницю до п’яти очок за 13 секунд до кінця зустрічі.

І все-таки, інтрига живе: Сергій Попов влучив «трьоху», Столлворт маже обидва штрафних, але «Запоріжжя» знову забирає підбирання на чужому щиті! На цей раз виграє м’яч Антон Буц. «Мавпи» швидко фолять на Шевченкові, проте капітан «Запоріжжя» маже обидва штрафних, і тут уже господарі знімають підбирання, швидко мчать у напад і Сергій Попов маже переможний триочковий кидок із сиреною! Усі прихильники запорізької команди видихнули…

БК «Запоріжжя» вириває дуже важливу і необхідну перемогу в Черкасах. Тепер у неділю о 16:00 команда Валерія Плеханова закриває перше коло Суперліги Парі-Матч виїзним поєдинком з «Київ-Баскетом».

Валерій Плеханов, головний тренер БК «Запоріжжя»:
— Нам дуже треба було реабілітуватися за провальний домашній тур. Мені здається, що ми дуже інтенсивно і плідно працювали. Ми очікували дуже хорошою позиційної гри від «Мавп». На жаль, наші напрацювання не пройшли. Ми не очікували програшу двох позицій. По-перше, у нас на 15 підбирань менше. Здавалося, що суперник буде кидати доти, поки не потрапить в кільце. Наші гравці елементарно не ставили спину. Це стосується «маленьких» і «великих», але до «великим» особливі претензії.
По-друге, ми були не готові до швидкої грі «Мавп» в транзішн. У них друга гра на тижні і вони підсіли в другій половині, але перша в їх виконанні була просто на диво. Ми не хотіли поступатися. Ми втратили позиції в турнірній таблиці, хлопці втратили впевненість у собі. Не пішла гра у Шевченка в першій половині. Це пов’язано з травмою, він не тренувався. Я сказав молодим гравцям Нємцу і Міхєєву, що за рахунок таких матчів вони перетворюються з гравців Вищої ліги в гравців Суперліги. Вони роблять помилки, втрати, приймають неправильні рішення, але б’ються. За характер хлопцям подякував. Однозначно в кінцівці позначилася наша більша свіжість. Також влучили свої кидки, чого не було в минулих матчах.
Чемпіонат дуже цікавий. Передбачити переможця можна не у всіх іграх. Хочу подякувати керівництву, яке в нас вірило і не намагалося шукати винних серед хлопців. Напевно, нам ще потрібно посилення. Скажу уболівальникам своєї команди: посилення буде. Не можу сказати, як скоро. Не хочу просто брати на трай-аут людину, який потім поїде. Коли буду впевнений, вболівальники побачать. Ми шукаємо «великого».

Офіційний сайт:

Баскетбольний клуб

«ЗАПОРІЖЖЯ»
(Visited 13 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *