Персея Американська (Persea Americana) ― наукова назва авокадо, проте більшості покупців цей плід відомий як алігаторова груша. Зростає він на розгалужених деревах висотою до 20 м, має одну велику кісточку та м’яку м’якоть. Учені відносять його до фруктів, хоча й з незвичайними смаковими якостями. Місце походження ― Центральна Америка й Мексика, проте сьогодні авокадо можна зустріти в Африці, Середземномор’ї, Індонезії, Ізраїлі. Залежно від місця зростання та виду, колір плода може варіюватися від зеленого до коричневого та чорного.
Сорти на полицях магазинів
Плід авокадо має подовжену грушоподібну чи овальну форму. Вага та розмір залежать від сорту, яких у світі налічують понад 400! Проте харчову цінність мають лише деякі з них. Згідно зі світовою класифікацією, рослини поділяють на три великі групи:
Мексиканська. Сорти цієї категорії найбільш витривалі до температурних коливань. Вага невелика (до 300 г), а шкірка ― тонка і гладка.
Гватемальська. Дозрілі плоди важать більше 500 г, а оболонка — товста, жорстка й шершава.
Вест-індійська. Теплолюбиві сорти рослин. Плоди вирізняються тонкою і гладкою шкіркою, а їхня вага може досягати 1 кг та більше.
На полицях наших магазинів найчастіше зустрічаються такі сорти:
- Hass. Зовнішня пухирчата оболонка зрілого фрукта має фіолетовий відтінок, а м’якоть ― світло-зелена. Відрізняється від інших тонким горіховим смаком.
- Fuerte. Плоди з високим відсотком жирності та вагою до 400 г. Колір тонкої шкірки ― трав’янистий, а під нею — світло-жовта солодкувата м’якоть.
- Pinkerton. Оболонка плодів ― світло-зелена, товста й щільна, а форма ― довгаста, грушоподібна. М’якоть ніжна, тане в роті.
- Ettinger. Сорт був виведений в Ізраїлі та належить до мексиканського типу. Плоди середні (до 300 г), овальної форми. Незважаючи на низький вміст жирів, характеризуються гарними смаковими якостями.
- Nabal. Рослина дає плоди у формі кулі, з одерев’янілою шкіркою. М’якоть жовтувата, з низьким вмістом жирів (до 8%).
Щоб оцінити смакові якості, важливо придбати вже не зелений плід, проте ще й не перезрілий. Багато важливих правил та нюансів про те, як обрати стиглий авокадо, читайте на сторінках блогу METRO.
Авокадо в щоденному раціоні
Для вживання підходить тільки м’якоть фрукта, оскільки шкірка та кісточка містять шкідливі токсичні речовини. Нейтральний смак та м’яка текстура дають можливість використовувати авокадо для приготування салатів, закусок, гарнірів, соусів і навіть десертів.