Арбітражна комісія: “Від України очікують скасування мораторію на експорт необробленої деревини”

Арбітражна комісія: “Від України очікують скасування мораторію на експорт необробленої деревини”

11 грудня 2020 року Арбітражна комісія повідомила Сторонам та Комітету з торгівлі своє рішення у суперечці навколо заходів, пов’язаних із певними обмеженнями на експорт деревини, запровадженими Україною. Про це повідомляє прес-служба Представництва ЄС в Україні.

Згідно з остаточним рішенням Арбітражної комісії із врегулювання суперечок, створеної відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, повний мораторій України на експорт необробленої деревини суперечить Угоді про асоціацію.

Таким чином, від України очікується скасування мораторію настільки швидко, наскільки це можливо.

Цим рішенням завершується перша в історії торговельна суперечка ЄС в рамках двосторонньої угоди.

ЄС та Україна неодноразово наголошували на спільній відданості сталому розвитку, в тому числі що стосується боротьби з нераціональним природокористуванням, включно з користуванням лісами, та захисту навколишнього середовища.

ЄС надає Україні підтримку в рамках різноманітних проектів, спрямованих на захист навколишнього середовища, розвиток державного управління та сталого управління лісами, а також, серед іншого, створення ланцюгів доданої вартості для продуктів лісового господарства, не пов’язаних з обробкою деревини, та комплексне управління лісами.

Однак Комісія підтвердила в своєму рішенні, що повна заборона на експорт необробленої деревини, що діє в Україні з 2015 року, не стосується жодної із перелічених цілей. Таким чином, це є порушенням Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, що прямо забороняє мораторій на експорт. У рішенні також зазначено, що мораторій на експорт деревини десятьох визначених порід, що був запроваджений у 2005 році, може бути частково обґрунтований винятками в рамках захисту рослинного світу.

Рішення Комісії означає, що Україна повинна невідкладно скасувати повний мораторій на експорт необробленої деревини, запроваджений у 2015 році.

Історія суперечки між Україною та ЄС щодо мораторію на експорт лісу – довідка

Рішення Комісії, 11 грудня 2020 року

А ось заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, торговий представник України Тарас Качка має свій погляд на рішення арбітражної комісії

(Visited 27 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *